721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Aktuality » Použití přípravku SanoGARDEN po povodni

01.03.2015

Použití přípravku SanoGARDEN po povodni

Problémy vznikající po povodni

Pronikání vody do budov může být způsobeno povodněmi, netěsnostmi střechy, únikem pitné vody, kumulací a neodtekaním odpadních vod, únikem páry atd. Poškození budovy vodou se může stát významným zdrojem mikrobiální kontaminace, zejména pokud jde o odpadní vody a povodně. Voda může být odčerpána v relativně krátkém časovém období. Stavební materiály a zařízení jsou obyčejně vážně poškozeny vodou a pokryté bahnem. Kontaminované bahno začne brzy zapáchat a pravděpodobně dojde ke vzniku plísní a mikrobiální kontaminaci. V tomto okamžiku nastává vysoké riziko infekce pro obyvatele budovy.

Dezinfekce po čištění

Po odčerpání vody a vyčištění celé budovy je třeba vydezinfikovat všechny zasažené plochy, čímž se výrazně snižuje riziko infekce fekálními a dalšími patogenními mikroorganismy. Současně může docházet i k potlačování nepříjemného zápachu. Důkladná dezinfekce také zabraňuje kontaminaci plísněmi za předpokladu, že dezinfekční prostředek je účinný proti plísním.

Důležité požadavky, které musí splňovat dezinfekční prostředek

Dezinfekční prostředek na dezinfekci vodou poškozené budovy musí splňovat následující základní požadavky:

  • Dezinfekční prostředek by neměl mít žádné mezery ve své účinnosti, t. j. měl by být účinný proti bakteriím, virům, kvasinkám, houbám, plísním a řasám.
  • Neměl by uvolňovat žádné jedovaté nebo výbušné / hořlavé plyny.
  • Měl by být spolehlivý, bezpečný a snadno manipulovatelný.
  • Neměl by způsobovat žádné poškození životního prostředí (podzemních vod, ryb a jiných živočichů).
  • Měl by mít dlouhotrvající biocidní účinek.
  • Při aplikaci ve vnitřních prostorech by se neměly vytvářet žádné zapáchající látky.
  • Měl by být kompatibilní se širokou škálou materiálů, aby se většina povrchů mohla čistit stejným dezinfekčním prostředkem.

Dezinfekční prostředek SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) splňuje všechny výše uvedené požadavky Popis dezinfekčního prostředku SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) je vysoce účinný, širokospektrální dezinfekční prostředek založený na účincích peroxidu vodíku a stříbra. Je charakterizován širokým spektrem účinnosti, zároveň je spolehlivý, bezpečný a snadno se s ním manipuluje. · Vynikající účinnost proti gram pozitivním bakteriím, gram negativním bakteriím, sporům, virům, kvasinkám, houbám a plísním * * je opakovaně testována a prokazována. · Je šetrný k životnímu prostředí a zcela neškodný; je netoxický, bez zápachu a bez chuti. · Nedráždí pokožku a nevyvolává žádné alergické reakce. · Nemá karcinogenní a mutagenní účinky. · Je prakticky 100% odbouratelný. * Na odstranění plísní doporučujeme použít náš výrobek SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag), dezinfekční prostředek speciálně vyvinutý pro boj proti kontaminaci plísněmi.

Princip práce

SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) je multi-komponentní dezinfekční prostředek. Použitá účinná látka je peroxid vodíku, který je neškodný pro životní prostředí. Během komplexního výrobního postupu je účinná látka stabilizovaná a posílená stříbrem, čímž se dosahuje výrazně lepší účinnost proti mikroorganismům. Stopy stříbra, které zůstávají na ošetřených plochách, nejsou viditelné ani toxické. Účinně však zabraňují opětovné mikrobiální kontaminaci. Elementární kyslík, vznikající z peroxidu vodíku, atakuje buněčné stěny mikroorganismů přímým kontaktem. Chemická reakce kyslíku s molekulami buněčných stěn způsobuje jejich denaturaci a destrukci. Tento efekt je posílen účinkem stříbrných iontů, které se vážou na disulfidové vazby proteinů reprodukčního komplexu i metabolického systému mikroorganismů, přičemž dochází k jejich inaktivaci nebo vysrážení. Opětovná kontaminace povrchů ošetřených SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) je měřitelně ztížena (bakteriostatický účinek). Prostřednictvím odstranění spór plísní * je zabráněno jejich opětovnému růstu. * Na odstranění plísní doporučujeme použít náš výrobek SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag), dezinfekční prostředek speciálně vyvinutý pro boj proti kontaminaci plísněmi).

Aplikace SanoGARDEN

(Sanosil Super 25 Ag) se rovnoměrně nanáší na čisté a suché povrchy (které se již nelesknou od vlhkosti), neředěný, pomocí vhodného stříkacího zařízení / postřikovače. V případě vysoce kontaminovaných povrchů může docházet k tvorbě slabé pěny. Expoziční čas: cca 4 - 12 hodin (nejvhodnější přes noc). Takto ošetřené pokoje mohou být přístupné kdykoli, bez zvláštních ochranných opatření. Dávkování: cca 0,2 l na m2 V případě silného znečištění doporučujeme opakovat aplikaci.

V případě znečištění plísněmi

Navzdory všem přijatým opatřením se může stát, že na povrchu začíná růst plíseň. Viditelný růst plísní lze úspěšně eliminovat fungicidním prostředkem SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag), s hlavními komponentami peroxidu vodíku a stříbra, je zcela netoxický, na rozdíl od mnoha fungicidních přípravků, které jsou na trhu k dispozici. Při úpravě postižené oblasti se do prostředí kromě kyslíku (O2) neuvolňuje žádná jiná látka. Proto se při použití SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) netřeba obávat žádných negativních vedlejších účinků látek, které se mohou do prostředí uvolňovat při použití jiných dezinfekčních prostředků (chlór, atd.). Velmi malé množství stříbra, které zůstává na dezinfikovaných povrchu je neviditelné a netoxické, a účinně zabraňuje opětovné mikrobiální kontaminaci. SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) nemá karcinogenní a mutagenní účinky. Je prakticky neškodný pro odpadní vody a životní prostředí.

Autor článku

Mgr. Lenka Krčmáriková

Mgr. Lenka Krčmáriková

Zahrádkářství je mým koníčkem již několik let. Často mívám dilema ve výběru vhodného postřiku proti škůdcům v naší zahradě. S eshopem levnepostriky.cz jsem začala spolupracovat v září 2019 jako obsahový manager. S mým týmem hledáme komplexní odpovědi na vaše otázky. Nenašli jste, co jste hledali? Ozvěte se mi na poradna@levnepostriky.cz a možná právě váš problém bude tématem dalšího blogu.

Líbil se Vám článek? Podělte se s ostatními  

Doporučené přípravky

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.