• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550
ALIETTE 80 WGALIETTE 80 WG
Balení:

Skladem

ALIETTE 80 WG

*****
33
Fungicid ALIETTE ve formě dispergovatelného prášku k ochraně proti plísni na listech chmele, tykvovité zeleniny a jahodníku.

Charakteristika produktu

Fungicid ALIETTE ve formě dispergovatelného prášku k ochraně proti plísni na listech chmele, tykvovité zeleniny a jahodníku.

Účinná látka

Fosetyl-Al - 800 g  

Působení

Aliette 80 WG je plně systémový fungicid s akropetálním a bazipetálním rozvodem v rostlině zajišťujícím dokonalou ochranu nezasažených částí včetně nových přírůstků po aplikaci. Používá se preventivně v době aktivního růstu kultury.

Je rychle přijímán zelenými částmi a i kořeny rostlin. Do 30 minut po aplikaci je odolný proti smyvu srážkami. Zabraňuje klíčení, tvorbě konidií a spor a omezuje rozvoj mycelia. Není ohrožen poklesem nebo selháním účinnosti výskytem rezistentních ras patogena.

Kromě přímého účinku proti jednotlivým stadiím chorob stimuluje přirozené obranné mechanizmy rostlin. Rostliny s přítomností účinné látky fosetyl-Al reagují na agresivitu patogena zvýšenou produkcí fytoalexinů a jiných metabolitů, které jsou pro jeho šíření toxické. Unikátní mechanizmus působení fosetylových fungicidů umožňuje prodloužit intervaly mezi aplikacemi na 14 i více dnů.

Nejdelší doba preventivního účinku a systémové působení předurčují uplatnění fosetylových fungicidů v době aktivního růstu rostlin. Kurativní účinek je krátkodobý, cca do 48 hodin po vzniku infekce. Účinná látka fosetyl-Al je neškodná pro dravé roztoče Typhlodromus pyri, slunéčka a další užitečné organizmy.

Spektrum účinnosti

Působí zejména na houby ze skupiny Phycomycetes (Peronospora, Pseudoperonospora, Plasmopara, Phytophthora, Pythium, Bremia, aj.). Vykazuje vysoký stupeň účinku i proti Phomopsis viticola, Alternaria, Penicillium. Má významný antibaktericidní účinek proti Erwinia amylovora a Pseudomonas syringae.

Doporučení

V případě ošetření tykvovité zeleniny s nejedlou slupkou (melouny vodní a cukrové, dýně apod.) je možno použit přípravek Aliette 80 WG pouze v krytých prostorách (skleníky apod.). 

Chmel – přípravek je určen zejména pro 1. nebo 2. ošetření před květem. Jahodník – pásová zálivka (po zakořenění nebo na podzim), šířka pásu 20 cm=cca 1000 l/ha aplikační kapaliny. 

SPa 1 K zabránění vzniku rezistence neaplikujte tento přípravek nebo jiný, který obsahuje fosetyl-Al nebo kyselinu fosforitou a její soli vícekrát než 3x ve chmelu, v tykvovité zelenině 2x a v jahodníku 1x. 
K zabránění vzniku rezistence neaplikujte tento přípravek nebo jiný, který obsahuje fosetyl-Al nebo kyselinu fosforitou a její soli jinak než preventivně. Přípravek se aplikuje pozemně postřikem nebo rosením schválenými aplikátory, v jahodníku se aplikuje máčením nebo pásovou zálivkou. 

Před použitím si přečtěte přiložené pokyny. 

Postřik provádějte jen za bezvětří nebo mírného vánku, v tom případě ve směru po větru od dalších osob. Po ukončení práce opusťte ošetřované prostory! Další práce lze provádět až po důkladném oschnutí ošetřených rostlin.

Popis mísitelnosti

Aliette 80 WP je mísitelný s Wuxal Aminocal a Wuxal SUS Boron. Při směsích fosetylových fungicidů s dusíkatými listovými hnojivy, zvláště s obsahem NH4+ iontů dusíku doporučujeme provádět před hlavním použitím orientační test selektivity směsi.

Úč.l. quinoxyfen
Při směsích s přípravky typu IQ Crystal se nejprve přidává do nádrže IQ Crystal a poté fosetylový přípravek.

Měď
Postřiková jícha Aliette 80 WP vykazuje kyselé pH 3–4. Při směsích s měďnatými účinnými látkami se následně musí upravit výsledné pH roztoku na neutrální z důvodu zvýšeného rizika přijatelnosti měďnatých iontů při kyselém pH postřikové jíchy nebo použít hotovou firemní formulaci ve fungicidu Aliette Bordeaux.
 

Rozsah použití a dávkování přípravku v zahradnictví

Plodina Choroba Termín aplikace OL Dávka Postřiková kapalina Poznámka
Dýně  Plíseň okurková     2 kg     max. 2x 
Hrušeň  Bakteriální spála růžovitých  Školky - před expedicí před odlistěním, ostatní dle podmínek pro patogena  28  2-3 kg   300–1000 l/ha  max. 3x, interval 7–12 dnů, ošetření se provádí za vhodných podmínek pro šíření patogena a rozvoj choroby, rosení, postřik, minor. reg.: VŠÚO Holovousy 
Hrušeň  Bakteriální spála růžovitých  na počátku a v průběhu kvetení  28  2-3 kg   300–1000 l/ha  max. 3x, interval 7–12 dnů, ošetření se provádí za vhodných podmínek pro šíření patogena a rozvoj choroby, rosení, postřik, minor. reg.: VŠÚO Holovousy 
Chmel  Plíseň chmelová    14  2,4-4,5 kg 0,3 %    max. 3x 
Jabloň  Bakteriální spála růžovitých  Školky - před expedicí před odlistěním, ostatní dle podmínek pro patogena  28  2-3 kg   300–1000 l/ha  max. 3x, interval 7–12 dnů, ošetření se provádí za vhodných podmínek pro šíření patogena a rozvoj choroby, rosení, postřik, minor. reg.: VŠÚO Holovousy 
Jabloň  Bakteriální spála růžovitých  na počátku a v průběhu kvetení  28  2-3 kg   300–1000 l/ha  max. 3x, interval 7–12 dnů, ošetření se provádí za vhodných podmínek pro šíření patogena a rozvoj choroby, rosení, postřik, minor. reg.: VŠÚO Holovousy 
Jahodník  Červená hniloba jahodníku  máčení rostlin při výsadbě    0,25 %    max. 1x 
Jahodník  Fytophtorová hniloba rhizomů a plodů jahodníku  pásová zálivka po výsadbě nebo na podzim    1 % šířka pásu, 20 cm=cca 1000 l/ha aplikační kapaliny    zálivka, max. 1x 
Jahodník  Fytophtorová hniloba rhizomů a plodů jahodníku  máčení rostlin při výsadbě    0,25 %    max. 1x 
Jahodník  Červená hniloba jahodníku  pásová zálivka po výsadbě nebo na podzim    1 % šířka pásu, 20 cm=cca 1000 l/ha aplikační kapaliny    zálivka, max. 1x 
Meloun  Plíseň okurková     2 kg     max. 2x 
Okrasné rostliny  Pravé plísně (Oomycetes)  preventivně nebo při prvních příznacích  2,5 kg 0,25 %    max. 3×,OL pro další manipulaci a uvádění na trh (dny),% do počátku skanutí, minoritní registace 
Okrasné rostliny  Pravé plísně (Oomycetes)  preventivně nebo při prvních příznacích  0,25 %     max. 3×,OL pro další manipulaci a uvádění na trh (dny), zálivka, minoritní registace 
Okurka  Bakteriózy  preventivně nebo nejpozději na počátku výskytu choroby.  2 kg   200–1000 (1200) l  max. 2x, Minor. reg.:SRS 
Okurka  Plíseň okurková     2 kg     max. 2x 
Paprika  Bakteriózy  preventivně nebo nejpozději na počátku výskytu choroby.  2 kg   200–1000 (1200) l  skleníky, max. 3x, Minor. reg.:SRS 
Salát  Bakteriózy  preventivně nebo nejpozději na počátku výskytu choroby.  2 kg   200–1000 (1200) l  max. 3x, Minor. reg.:SRS 
Tykev  Plíseň okurková     2 kg     max. 2x 
Tykvovitá zelenina  Plíseň okurková     2 kg     max. 2x 
Příbuzné produkty
*****
Novinka
QUALY 300 EC
Systémový přípravek na ochranu jabloní proti strupovitosti jablek.
Balení:
*****
CABRIO TOP
Postřikový fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí s lokálně systemickým účinkem proti plísni révové a padlí révovému.
Balení:
KOCIDE 2000
Kontaktní fungicid proti plísním a baktericid ve formě ve vodě dispergovatelných mikrogranulí k postřiku brambor, chmele, révy, rajčat, okurek a tykvovité zeleniny, broskvoní, jabloní, hrušní, peckovin, cukrovky a okrasných dřevin proti houbovým a bakteriálním chorobám, ochrana proti kadeřavosti broskvoní.
Balení:
*****
FLOWBRIX
Fungicidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu k ochraně révy vinné, chmele, sadů a dalších plodin proti houbovým chorobám. Moderní měďnatý fungicid nové generace. Postřik Flowbrix působí kontaktně a preventivně. Vhodný do antirezistentních programů a integrované produkce.
Balení:
SULKA-K
Kapalný koncentrát k ředění s vodou určený proti houbovým chorobám a živočišným škůdcům.
Balení:
LUNA EXPERIENCE
Dvousložkový přípravek ve formě tekutého dispergovatelného koncentrátu určený na komplexní fungicidní ochranu révy, jádrovin a peckovin.
Balení:
*****
SÍRAN MĚĎNATÝ modrá skalice
Proti peronospoře révy ve formě Bordeauskej smíšeniny.
Balení:
*****
INFINITO
Postřikový fungicidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu k ochraně bramboru a rajčete proti plísni bramborové, okurky proti plísni okurkové a cibule proti plísni cibulové.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.