721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Milí zákazníci, průměrná doba dodání je nyní 2 až 3 pracovní dny. Doporučujeme nákup v předstihu. Děkujeme za pochopení.

Poškození révy povětrnostními vlivy

Katalog chorob a škůdců » Réva vinná » Poškození révy povětrnostními vlivy
Poškození révy povětrnostními vlivyPoškození révy povětrnostními vlivy
Poškození révy povětrnostními vlivyPoškození révy povětrnostními vlivyPoškození révy povětrnostními vlivy

Ledovec

V letních měsících může ledovec způsobit na révě obrovské škody. Vedle poškození listů a letorostů bývají silně poškozené třásně (obr. 1 ) a jednotlivé bobule, které mohou podlehnout bílé hnilobě nebo botrytidě ( plísni šedé ). Proto se po krupobití doporučuje ihned po oschnutí rostlin (nejpozději však do 12 až 18 hodin ) poškozený porost ošetřit vhodnými fungicidy (proti bílé hnilobě Folpan).

Sluneční úpal

Nastává obvykle tehdy, když se po delším chladnějším období náhle oteplí a výrazně se zvýší intenzita slunečního záření. Vždy se objevuje na částech rostlin vystavených přímému slunečnímu záření. Na bobulích vznikají hnědofialová skvrny a později promáčknutí (obr. 2 ). Často bývají poškozeny ty třásně , které se obnažili při odstraňování zálistkových výhonků. Během silných větrů se někdy vinné listy obrátí spodní stranou ke slunci a tehdy na nich vznikají čokoládově hnědé souvislé povlaky (obr. 3 ).

Zimní mrazy

Stupeň poškození révy zimními mrazy závisí od kondičního stavu rostlin, od citlivosti jednotlivých odrůd, od výšky sklizně v předchozím vegetačním období, jakož i od vyzrání dřeva. Na zimní mrazy jsou nejcitlivější očka ( pupeny ) révy (obr. 4 ). Poškodí jich několik dní trvající mrazy pod minus 18 ° C. Při nižších teplotách bývá poškozeny i dřevo révy.

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Folpan 80 wdg
670 Kč
 ks 
Kontaktní fungicid FOLPAN 80 WG určený k ochraně révy vinné , chmele a brambor proti houbovým chorobám, plísňi na listech.

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.