• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Červená spála révy vinné

Červená spála révy vinnéČervená spála révy vinné
Červená spála révy vinnéČervená spála révy vinné

Charakteristika choroby

Choroba vytváří u bílých odrůd žluté a u modrých odrůd červené skvrny, které jsou ostře ohraničené žilnatinou. Skvrny od středu zasychají a postupně se rozšiřují. Mezi zaschlým středem a zdravým pletivem zůstává stale specificky zabarvené pletivo. Silně napadené listy opadávají.

Životní cyklus

Patogen přezimuje na napadených opadaných listech, z kterých se v průběhu května začínají uvolňovat askospory. Pro rozvoj infekce je potřebné dlouhodobé ovlhčení a vyšší teploty (20–25 °C). Inkubační doba je dlouhá 3–5 týdnů.

Chemická ochrana

Odstranění spadaných listů, na kterých choroba přezimuje. Fungicidní ošetření na lokalitách s pravidelným výskytem při délce letorostů 15–20 cm a zopakovat za 10–14 dnů ve spojení s ochranou proti peronospoře.

Doporučené přípravky
Doprava zdarma
ANTRE 70 WG
ANTRE 70 WG fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelného granulátu k ochraně proti chorobám jádrovin, révy vinné, rajčete, třešně a višně. Postřik proti plísni révové a strupovitosti na jabloních.
Balení:
*****
CABRIO TOP
Postřikový fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí s lokálně systemickým účinkem proti plísni révové a padlí révovému.
Balení:
DYNALI
Moderní fungicid na ochranu révy s novou formulací a unikátními vlastnostmi.
Balení:
*****
KUPRIKOL 50
Fungicid do brambor, révy vinné a chmele,... Postřik proti houbovým chorobám - plíseň bramborová, plíseň na rajčatech, plíseň okurková, plíseň révová.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.