721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Červená spála révy vinné

Katalog chorob a škůdců » Réva vinná » Červená spála révy vinné
Červená spála révy vinnéČervená spála révy vinné
Červená spála révy vinnéČervená spála révy vinné

Charakteristika choroby

Choroba vytváří u bílých odrůd žluté a u modrých odrůd červené skvrny, které jsou ostře ohraničené žilnatinou. Skvrny od středu zasychají a postupně se rozšiřují. Mezi zaschlým středem a zdravým pletivem zůstává stale specificky zabarvené pletivo. Silně napadené listy opadávají.

Životní cyklus

Patogen přezimuje na napadených opadaných listech, z kterých se v průběhu května začínají uvolňovat askospory. Pro rozvoj infekce je potřebné dlouhodobé ovlhčení a vyšší teploty (20–25 °C). Inkubační doba je dlouhá 3–5 týdnů.

Chemická ochrana

Odstranění spadaných listů, na kterých choroba přezimuje. Fungicidní ošetření na lokalitách s pravidelným výskytem při délce letorostů 15–20 cm a zopakovat za 10–14 dnů ve spojení s ochranou proti peronospoře.

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Cabrio top
48 Kč
 ks 
Postřikový fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí s lokálně systemickým účinkem proti plísni révové a padlí révovému.
Skladom
*****
Dynali
46 Kč
 ks 
Moderní fungicid na ochranu révy s novou formulací a unikátními vlastnostmi.
Skladom
*****
Kuprikol 50
61 Kč
 ks 
Fungicid do brambor, révy vinné a chmele,... Postřik proti houbovým chorobám - plíseň bramborová, plíseň na rajčatech, plíseň okurková, plíseň révová.
Skladom u dodávateľa
*****
Melody combi wg
5 881 Kč
 ks 
Kontaktně-systémový fungicid pro použití proti širokému spektru chorob révy (peronospora, bílá hniloba, červená spála). Významná vedlejší účinnost proti šedé hnilobě a černé sk

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.