• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Sněť mazlavá pšeničná

Sněť mazlavá pšeničnáSněť mazlavá pšeničná

Charakteristika choroby

Onemocnění lze diagnostikovat nejdříve od metání, dříve nemocné rostliny pouze o něco silnější odnožují. Stébla zůstávají o něco kratší, klasy mohou být podle odrůd buď kratší nebo delší než na zdravých rostlinách, nebo mají značně roztažené vřeteno klasu. Nezralé plevy odstávají a obsahují namísto zrn nejdříve mazlavé, pak tvrdé, kulaté hálky naplněné černo - hnědými sporami. Typicky je jejich rybí zápach. Příležitostně mohou být napadeny pouze jednotlivá stébla rostliny, nebo jednotlivá zrna vytvářejí v klasu hálky. Mazlavá sněť pšeničná se vyskytuje ve všech pšeničných oblastech a může způsobit citelné ztráty na kvalitě a úrodě. Infekce se přenáší osivem, je potenciálně nebezpečné především zasévat nemořené osivo. Pšenice infikovaná mazlavou snětí pšeničnou nemůže být použita pro potravinářské účely a stejně ne jako osivo. V sporech nacházející se toxin trimethylamin způsobuje u zvířat snížené přírůstky na váze, pokud se takto infikované zrno využívá pro krmné účely.

Doporučené přípravky
Doprava zdarma
CARAMBA
Širokospektrý, systémový fungicid ve formě emulgovatelného koncentrátu k ochraně ozimé a jarní pšenice, jarního a ozimého ječmene před chorobami listů a klasů a k ochraně řepky ozimé před houbovými chorobami.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.