• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Kohoutek černý

Kohoutek černýKohoutek černý

Charakteristika škůdce

Brouci mají štít, hruď, břicho a nohy žlutočervené, krovky, hlavu a tykadla modrozelená. Brouci měří 5–6 mm. Vajíčka jsou dlouhá cca 1 mm, žlutooranžová. Larvy jsou špinavě bílé, kyjovitého tvaru, pokryté černým slizem se zbytky trusu. Mají tři páry nohou. Měří 5–6 mm.

Životní cyklus

Brouci se v květnu stěhují ze zimovišť do obilnin. Vajíčka kladou na líc listů podél středního nervu od konce dubna až do června. Larvy se líhnou za 8-10 dnů. Koncem června se kuklí. Larvy se kuklí v půdě do hloubky 5 cm. Brouci zůstávají v kokonech v půdě přes zimu. Jen někteří opustí kokony před zimou a podobně jako brouci kohoutka modrého se živí na travách. V září si vyhledávají zimoviště. Do roka se vyvine jen jedna generace.

Škodlivost

Podélné úzké pruhy mezi listovými žebry vykousané brouky a larvami. Larvy na rozdíl od brouků ponechávají při žíru dolní pokožku listů neporušenou. Žloutnutí a vadnutí listů. Nejvíce bývají napadány okraje porostů.

Doporučené přípravky
PYRINEX 48 EC
Postřikový insekticidní přípravek v úpravě emulgovatelného koncentrátu k hubení škodlivého žravého a savého hmyzu hmyzu na rostlinách.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.