721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Mykorhizní houby

Jsou to mikroskopické organismy nacházející se na kořenech většiny pěstitelských rostlin. Vytváří složitou síť vláken, čímž znásobují vyživování kořenového systému. Půdě zajišťují stabilitu, přirozenou vlhkost a snižují riziko eroze, a to díky zvýšenému obsahu glykoproteinu, který působí jako „lepidlo“. Tím, že mají výbornou schopnost zadržovat půdní vlhkost, pro rostliny jsou důležitým zdrojem živin hlavně v období sucha.

Rostliny v symbióze s mykorhizními houbami lépe odolávají extrémním podnebným změnám a přiměřeně snášejí přesazování z jednoho místa na druhé. Přípravky s obsahem mykorhizních hub jsou vhodné pro kvetoucí rostliny (většinu pokojových rostlin), okrasné stromy a keře, zeleninu, ovoce, při zakládání nebo běžné údržbě trávníku. Mají významnou funkci při zatravnění na velmi málo úrodných stanovištích, na velkých zdevastovaných plochách po těžbě či po různých stavebních pracích.

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.