• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Krtek v trávníku

Krtek v trávníkuKrtek v trávníku

Charakteristika škůdce

Krtek není podle vyhlášky chráněno zvíře pod hrozbou pokuty. Můžete ho zlikvidovat a zabití není žádný přestupek. Jen jeho plošné a hromadné zabíjení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence, je zakázáno . Krtek si v zemi dělá chodbičky, vyhledává tam potravu a jezdí se po zahradě nahoru-dolů. Křty sice kořeny nežerou, ale při rytí zkypříme půdu tak, že rostliny často uhynou. A hlavně, krtince v trávníku jsou neestetické.

Možnosti ochrany

Síťky proti krtkům: Nejúčinnější je, když myslíte na prevenci už při zakládání trávníku a zainvestujete do síťky proti krtkům. Může se použít při vaném trávníku, jakož i při vysévání, ačkoliv v druhém případě je to mnohem pracnější a komplikovanější.

Vyplašte ho hlukem: Jelikož krtek nemá rád hluk, začněte například pravidelným sekáním trávníku, které naruší jeho pohodlí. Nebo zkuste do trávníku nastrkat malé větrné vrtulky, přes které se zvuk a vibrace dostávají do země. Můžete vyzkoušet i elektronický odpuzovač z obchodu.

Mechanická past: Natáhněte ji a vložte do krtkovej díry tak, aby byl pojistný plíšek kolmo na chodbičku. Dokáže ho chytit pouze tehdy, když je správně nastavena. Pasti jsou efektivní a nepříliš drahé.

" Smradlavý " nálev do nory: Krtek má velmi dobrý a citlivý čich a nesnáší pachy. Zkuste nalít do nory například výluh z cibule, česneku, citronovou šťávu, pepř nebo ořechy uvařené v mýdlové vodě.

Petrolej: Napusťte hadry petrolejem a zasuňte je do děr .

Dýmovnice: Můžete je odehnat i kouřem, tento způsob je však méně účinný v suchých písčitých půdách.

 

Doporučené přípravky
*****
BROS ODPUZOVAČ KRTKŮ - AKUSTICKÝ SONIC
BROS Sonic účinně odpuzuje krtky, norníky a jiné zemní hlodavce. Působí příznivě vůči životnímu prostředí bez nutnosti použití chemických prostředků.
Balení:
*****
CRITOX DÝMOVNICE NA KRTKY
CRITOX dýmovnice na krtky. Odpuzovač krtků s plynovým účinkem v podobě dýmovnice na krtky.
Balení:
EXPERT trávníkové hnojivo proti krtkům
Granulované hnojivo na všechny druhy trávníku s odpuzujícím účinkem proti krtkům.
Balení:
Akcia
FLORIA Trávníkové hnojivo + proti krtkům
Trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům. Vyživuje trávník po dobu 1 měsíce. Aromatické látky odpuzují krtky z travnaté plochy.
Balení:
*****
KARBID VÁPNÍKU CaC2
Karbid Vápníku odpuzovač krtov. Počet krtinců se začne snižovat již 3 dny po použití karbidu.
Balení:
Novinka
KRETOX ODPUZOVAČ KRTKŮ
Tekutý biocidní přípravek na odpuzování krtků je určen k ochraně zahrad, sportovních ploch apod.
Balení:
SÍŤ PROTI KRTKŮM A90
Mřížky (17 x 17mm) vyrobeny z polypropylenu, jsou vhodné pro zpevnění svahů proti erozi půdy, i pod trávníkové koberce jako účinná ochrana proti krtkům.
Balení:
*****
STOP ŠKŮDCŮM GEL PROFESIONAL
Profesionální nástraha na likvidaci všech škůdců. Škůdce láká svou intenzivní vůní. Vytlačuje se přímo do míst, kde škůdci běhají.
Balení:
*****
TALPA RAUS odpuzovač krtonožky obecné, hrabošů a krtov
Rostlinného původu z lisovaných bílkovin semen skočce obecného. Obsahuje i alkaloidové látky (včetně skočce). Jejich uvolňování do půdy vytváří zápach velmi nepříjemný pro krtonožky, hraboši, krtci, hrdziaky lesní, myši a jiné hlodavce.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.