721 / 875 550 | PO - PÁ 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Náš e-shop expeduje zásilky. Prosíme Vás o trpělivost, když budete déle čekat na doručení zboží. Děláme maximum, abychom zboží odesílali co nejdříve.

Krtek v trávníku

Katalog chorob a škůdců » Trávník » Krtek v trávníku
Krtek v trávníkuKrtek v trávníku

Charakteristika škůdce

Krtek není podle vyhlášky chráněno zvíře pod hrozbou pokuty. Můžete ho zlikvidovat a zabití není žádný přestupek. Jen jeho plošné a hromadné zabíjení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence, je zakázáno . Krtek si v zemi dělá chodbičky, vyhledává tam potravu a jezdí se po zahradě nahoru-dolů. Křty sice kořeny nežerou, ale při rytí zkypříme půdu tak, že rostliny často uhynou. A hlavně, krtince v trávníku jsou neestetické.

Možnosti ochrany

Síťky proti krtkům: Nejúčinnější je, když myslíte na prevenci už při zakládání trávníku a zainvestujete do síťky proti krtkům. Může se použít při vaném trávníku, jakož i při vysévání, ačkoliv v druhém případě je to mnohem pracnější a komplikovanější.

Vyplašte ho hlukem: Jelikož krtek nemá rád hluk, začněte například pravidelným sekáním trávníku, které naruší jeho pohodlí. Nebo zkuste do trávníku nastrkat malé větrné vrtulky, přes které se zvuk a vibrace dostávají do země. Můžete vyzkoušet i elektronický odpuzovač z obchodu.

Mechanická past: Natáhněte ji a vložte do krtkovej díry tak, aby byl pojistný plíšek kolmo na chodbičku. Dokáže ho chytit pouze tehdy, když je správně nastavena. Pasti jsou efektivní a nepříliš drahé.

" Smradlavý " nálev do nory: Krtek má velmi dobrý a citlivý čich a nesnáší pachy. Zkuste nalít do nory například výluh z cibule, česneku, citronovou šťávu, pepř nebo ořechy uvařené v mýdlové vodě.

Petrolej: Napusťte hadry petrolejem a zasuňte je do děr .

Dýmovnice: Můžete je odehnat i kouřem, tento způsob je však méně účinný v suchých písčitých půdách.

 

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Bros odpuzovač krtků - akustický sonic
284 Kč
 ks
BROS Sonic účinně odpuzuje krtky, norníky a jiné zemní hlodavce. Působí příznivě vůči životnímu prostředí bez nutnosti použití chemických prostředků.
Skladom
*****
Critox dýmovnice na krtky
186 Kč
 ks
CRITOX dýmovnice na krtky. Odpuzovač krtků s plynovým účinkem v podobě dýmovnice na krtky.
Skladom
*****
EXPERT trávníkové hnojivo proti krtkům
210 Kč
 ks
Granulované hnojivo na všechny druhy trávníku s odpuzujícím účinkem proti krtkům.
Skladom
Akcia
FLORIA Trávníkové hnojivo + proti krtkům
559 Kč
 ks
Trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům. Vyživuje trávník po dobu 1 měsíce. Aromatické látky odpuzují krtky z travnaté plochy.
Skladom
*****
KARBID VÁPNÍKU CaC2
132 Kč
 ks
Karbid Vápníku odpuzovač krtov. Počet krtinců se začne snižovat již 3 dny po použití karbidu.
Skladom
Novinka
Kretox odpuzovač krtků
185 Kč
 ks
Tekutý biocidní přípravek na odpuzování krtků je určen k ochraně zahrad, sportovních ploch apod.
Skladom u dodávateľa
*****
Síť proti krtkům a90
184 Kč
 ks
Mřížky (17 x 17mm) vyrobeny z polypropylenu, jsou vhodné pro zpevnění svahů proti erozi půdy, i pod trávníkové koberce jako účinná ochrana proti krtkům.
Skladom
*****
Stop škůdcům gel profesional
199 Kč
 ks
Profesionální nástraha na likvidaci všech škůdců. Škůdce láká svou intenzivní vůní. Vytlačuje se přímo do míst, kde škůdci běhají.

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.