721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Krtek v trávníku

Katalog chorob a škůdců » Trávník » Krtek v trávníku
Krtek v trávníkuKrtek v trávníku

Charakteristika škůdce

Krtek není podle vyhlášky chráněno zvíře pod hrozbou pokuty. Můžete ho zlikvidovat a zabití není žádný přestupek. Jen jeho plošné a hromadné zabíjení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence, je zakázáno . Krtek si v zemi dělá chodbičky, vyhledává tam potravu a jezdí se po zahradě nahoru-dolů. Křty sice kořeny nežerou, ale při rytí zkypříme půdu tak, že rostliny často uhynou. A hlavně, krtince v trávníku jsou neestetické.

Možnosti ochrany

Síťky proti krtkům: Nejúčinnější je, když myslíte na prevenci už při zakládání trávníku a zainvestujete do síťky proti krtkům. Může se použít při vaném trávníku, jakož i při vysévání, ačkoliv v druhém případě je to mnohem pracnější a komplikovanější.

Vyplašte ho hlukem: Jelikož krtek nemá rád hluk, začněte například pravidelným sekáním trávníku, které naruší jeho pohodlí. Nebo zkuste do trávníku nastrkat malé větrné vrtulky, přes které se zvuk a vibrace dostávají do země. Můžete vyzkoušet i elektronický odpuzovač z obchodu.

Mechanická past: Natáhněte ji a vložte do krtkovej díry tak, aby byl pojistný plíšek kolmo na chodbičku. Dokáže ho chytit pouze tehdy, když je správně nastavena. Pasti jsou efektivní a nepříliš drahé.

" Smradlavý " nálev do nory: Krtek má velmi dobrý a citlivý čich a nesnáší pachy. Zkuste nalít do nory například výluh z cibule, česneku, citronovou šťávu, pepř nebo ořechy uvařené v mýdlové vodě.

Petrolej: Napusťte hadry petrolejem a zasuňte je do děr .

Dýmovnice: Můžete je odehnat i kouřem, tento způsob je však méně účinný v suchých písčitých půdách.

 

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Bros odpuzovač krtků - akustický sonic
284 Kč
 ks 
BROS Sonic účinně odpuzuje krtky, norníky a jiné zemní hlodavce. Působí příznivě vůči životnímu prostředí bez nutnosti použití chemických prostředků.
Skladom
Bros solární odpuzovač krtků - akustický sonic
556 Kč
 ks 
BROS solární plašič krtků účinně odpuzuje krtky, norníky a jiné zemní hlodavce. Působí příznivě vůči životnímu prostředí bez nutnosti použití chemických prostředků.
Skladom
*****
Critox dýmovnice na krtky
211 Kč
 ks 
CRITOX dýmovnice na krtky. Odpuzovač krtků s plynovým účinkem v podobě dýmovnice na krtky.
Skladom
*****
EXPERT trávníkové hnojivo proti krtkům
211 Kč
 ks 
Granulované hnojivo na všechny druhy trávníku s odpuzujícím účinkem proti krtkům.
Skladom
Akcia
FLORIA Trávníkové hnojivo + proti krtkům
537 Kč
 ks 
Trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům. Vyživuje trávník po dobu 1 měsíce. Aromatické látky odpuzují krtky z travnaté plochy.
Skladom
*****
KARBID VÁPNÍKU CaC2
158 Kč
 ks 
Karbid Vápníku odpuzovač krtov. Počet krtinců se začne snižovat již 3 dny po použití karbidu.
Skladom
Novinka
Kretox odpuzovač krtků
185 Kč
 ks 
Tekutý biocidní přípravek na odpuzování krtků je určen k ochraně zahrad, sportovních ploch apod.
Skladom
*****
Síť proti krtkům a90
185 Kč
 ks 
Mřížky (17 x 17mm) vyrobeny z polypropylenu, jsou vhodné pro zpevnění svahů proti erozi půdy, i pod trávníkové koberce jako účinná ochrana proti krtkům.
Skladom
*****
Stop škůdcům gel profesional
158 Kč
 ks 
Profesionální nástraha na likvidaci všech škůdců. Škůdce láká svou intenzivní vůní. Vytlačuje se přímo do míst, kde škůdci běhají.
Skladom
*****
TALPA RAUS odpuzovač krtonožky obecné, hrabošů a krtov
203 Kč
 ks 
Talpa raus (Rosteto) je rostlinného původu z lisovaných bílkovin semen skočce obecného. Obsahuje i alkaloidové látky (včetně skočce). Jejich uvolňování do půdy vytváří zápach velmi

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.