• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Durman obecný

Durman obecnýDurman obecný

Charakteristika rostliny

Durman obecný je jednoletý pozdně jarní plevel v okopaninách i v obilninách. Klíční listy jsou kopinaté, lysé, na konci špičaté. Čepele 30–35 mm dlouhé s vyniklou střední žilkou, naspodu stažené v plochý řapík. Na ornou půdu a zahrady jsou semena zanášena hlavně kompostem, balíčkovanou sadbou, osivem. Nebezpečným zdrojem zaplevelení jsou dozrálé rostliny se snadno se rozevírajícími tobolkami. Vzchází později na jaře při vyšších teplotách půdy z hloubky okolo 5 cm. Nebezpečný plevel. Autor fotky (Durman obyčajný, www.flickr.com)

Doporučené přípravky
*****
BOFIX
Herbicid BOFIX pro hubení plevelů v trávníku a travních porostech. Postřik na trávník proti dvouděložným plevelům.
Balení:
BROMOTRIL 25 SC
Postřikový herbicidní přípravek ve formě tekutého suspenzního koncentrátu určený k postemergentnímu hubení dvouděložných plevelů v obilninách a kukuřici.
Balení:
ELUMIS
Nový, moderní, širokospektrální postemergentní herbicid do kukuřice. Kombinace účinku přes listy i půdu, na trávy i dvouděložné, vytrvalé i jednoleté plevele. Vše jedním tahem!
Balení:
KYLEO
Kylo je postřikový herbicidní přípravek k hubení jednoletých a vytrvalých plevelů na zemědělské půdě, nezemědělské půdě a na likvidaci nežádoucí vegetace na dopad ostatních plochách.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.