• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Bolševník velkolepý

Bolševník velkolepýBolševník velkolepý

Charakteristika rostliny

Bolševník velkolepý je velmi robustní, stonek dosahuje až do výšky 3 m, v průměru má tloušťku 10 cm, listy mohou být dlouhé až 1 m. Kvete bílými květy v červnu až srpnu. Původně je to luční a lesní druh, kterému se daří v těžší a vlhčí půdě. U nás se začal nekontrolovatelně šířit, narušovat přírodní ekosystémy a vytlačovat původní druhy. Bolševník obrovský je navíc jedovatá rostlina a tekutina, kterou vylučuje při poškození způsobuje podráždění pokožky, co zhoršuje jeho likvidaci. Bolševník je dvouletka a v zahradě je nejvhodnější jeho mechanická nebo chemická likvidace. Pravidelně třeba odstraňovat mladé rostliny a zamezit jejich kvetení. Aby byl boj s touto rostlinou účinný je třeba odstraňovat květenství dříve než se začnou vytvářet semena. Třeba dbát i na likvidování kořenů. Při manipulaci s touto rostlinou třeba být velmi opatrní a chránit si oči a také pokožku.  Autor fotky (Miguel Vieira, www.flickr.com)

Doporučené přípravky
*****
GARLON NEW
Je systémový arborocid a herbicid (koncentrát) k postřiku nežádoucích dřevin, pařezů, buřeně a plevelů v lesním hospodářství, k likvidaci pařezové výmladnosti a pařezů dřevin v alejích, ovocných sadech a jiných porostech, k postřiku náletových dřevin na loukách a pastvinách.
Balení:
*****
GLYFOGAN SUPER
Systémový neselektivní herbicid ve formě koncentrátu ředitelného vodou určený k hubení jednoletých a vytrvalých plevelů v zemědělství, lesním hospodářství a na nezemědělské půdě.
Balení:
*****
TOUCHDOWN SYSTEM 4
Totální herbicid se systémovým účinkem pro postřik na list, určený k likvidaci plevele, širokého spektra jednoletých a víceletých plevelů včetně pýru plazivého, pcháče osetu a mléče rolního v ovocných sadech, vinicích, na orné i nezemědělské půdě a proti bolševníku velkolepému.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.