• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Blín černý

Blín černýBlín černý

Charakteristika rostliny

Blín černý je jednoletý ozimý plevelný druh. Na orné půdě se vyskytuje především v širokořádkových plodinách (okopaniny), ale též i ve víceletých pícninách a prořídlých obilovinách. Někdy se objevuje jako charakteristický plevel máku, se kterým současně zraje. Semena se obtížně oddělují od zrn máku, a tedy pak mohou opětovně zaplevelovat maková pole. Rovněž semenáčky se značně podobají semenáčkům máku. Šíří se komposty, hnojem, balíčkovanou sadbou, osivem a dlouho vydrží po vysemenění v půdní zásobě. Snadno se šíří i sklizenou biomasou plodin, semena jsou pevně uzavřena v tobolkách. Autor fotky (Martin Vidner, www.flickr.com)

Doporučené přípravky
CLIOPHAR 300 SL
Selektivní herbicid CLIOPHAR 300 SL s vodou mísitelný kapalný koncentrát, k hubení plevelů -odolných dvouděložných plevelů, zejména heřmánků, heřmánkovců, pcháčů v obilovinách bez podsevu, kukuřici, řepce olejné, cukrovce, krmné řepě, lnu, jahodách a k hubení turanu kanadského v sadech a dvouděložných plevelů včetně sedmikrásek v okrasných trávnících.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.