• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Krytonosec řepkový

Krytonosec řepkovýKrytonosec řepkový

Charakteristika škůdce

Dospělci jsou šedočerní, 3-4 mm dlouzí. Larvy jsou bělavé, beznohé, prohnuté, až 7 mm dlouhé, s žlutohnědou až hnědou hlavou.

Životní cyklus

Brouci po přezimování přelétávají do porostů řepky olejky od poloviny března. Konají úživný žír. Do listů i stonků vyžírají drobné dírky. Po 2-3 týdnech samičky kladou vajíčka do stonků těsně pod vegetační vrchol. Larvy vyžírají dřeň stonků a po 4-5 týdnech se kuklí v půdě. Mladí brouci se líhnou asi za 25 dní. Zůstávají v zemi až do jara.

Škodlivost

Pod vegetačním vrcholem asi 1 mm velké, nejprve zduřelé, později ohraničené otvůrky - místa po vykladení vajíček. V těchto místech stonek duří, kroutí se někdy je plošně zdeformován a praská. Ve dřeni stonku larvy a drť.

Doporučené přípravky
Doprava zdarma
BISCAYA 240 OD
Insekticidní přípravek ve formě olejové disperze proti škůdcům bramboru, hořčice, hráchu setého, kukuřice, řepky olejky, slunečnice roční a vojtěšky.
Balení:
*****
LEPOVÉ DESTIČKY ŽLUTÉ Biocont
Bio ochrana do skleníků a fóliovníků proti molice, listovým mšicím, smútivkám a minující motýli a do zahrádek proti dřepčíkům, blýskáčkem, krytonoscům, mšicím a molice.
Balení:
PYRINEX SUPREME
Insekticidní přípravek s kontaktním účinkem vůči žravým škůdcům v řepce olejné, kukuřici, slunečnici a cukrové řepě v nové ZW formulaci.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.