• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Kladospóriová skvrnitost rajčet (čerň rajčatová)

Kladospóriová skvrnitost rajčet (čerň rajčatová)Kladospóriová skvrnitost rajčet (čerň rajčatová)
Kladospóriová skvrnitost rajčet (čerň rajčatová)

Charakteristika choroby

Listová houba, která snižuje asimilační plochu. Nemoc se šíří postupně, nejdříve napadá spodní listy a postupně se šíří směrem vzhůru. Zpočátku se na vrchní straně listů objevují žluté skvrny, na kterých opačné straně se vytváří hnědý povlak připomínající samet. Tento povlak je seskupení fruktifikačných orgánů houby, kterými se množí. Jak se nemoc postupně rozmáhá skvrny tmavnou až nabývají rezavohnědým až šedé zbarvení. V konečném stádiu listy usychají.

Možnosti ochrany

Jako prevenci zvolte dostatečné větrání ve skleníku, aby voda nekondenzovala na listech. V případě, že jste v minulé sezoně měli napadené rostliny tímto patogenem, zlikvidujte všechny posklizňové zbytky. Při velmi silném výskytu choroby se provádí i chemická ochrana. Doporučuje se zvolit si přípravky, které účinkují i proti plísni bramborové a alternariové skvrnitosti. Odborníci to radí z důvodu přibližně stejných termínů aplikace přípravků proti těmto třem chorobám.

Doporučené přípravky
Doprava zdarma
ANTRE 70 WG
ANTRE 70 WG fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelného granulátu k ochraně proti chorobám jádrovin, révy vinné, rajčete, třešně a višně. Postřik proti plísni révové a strupovitosti na jabloních.
Balení:
*****
KUPRIKOL 50
Fungicid do brambor, révy vinné a chmele,... Postřik proti houbovým chorobám - plíseň bramborová, plíseň na rajčatech, plíseň okurková, plíseň révová.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.