• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Hniloba špiček plodů rajčat

Hniloba špiček plodů rajčatHniloba špiček plodů rajčat
Hniloba špiček plodů rajčatHniloba špiček plodů rajčat

Charakteristika choroby

Hniloba špiček plodů rajčat se projevuje ve formě pravidelných, poměrně velkých světlehnědá skvrn na špičce plodů. Později bývají tyto skvrny porostlé různými houbami (nejčastěji houbou Alternaria tenuis, která osidluje odumírající rostlinné pletivo), proto hnilobu špiček plodů mnozí pěstitelé považují za onemocnění houbového původu a hledají možnosti chemické ochrany postižených rostlin. Hniloba špiček plodů rajčat je však fyziologického původu a bývá zapříčiněna neharmonicky výživou a nedostatkem vláhy v období intezivnímu růstu plodů. Onemocnění se vyskytuje především na půdách vydatně hnojených dusíkem a draslíkem. Tyto živiny totiž brzdí příjem vápníku, jehož sice v půdě může být dostatek, avšak pro rostliny není přístupný. Hnilobu špiček plodů rajčat v praxi často zaměňují i s Alternáriová skvrnitostí, vyvolávání houbou Alternaria solani, která do plodů proniká obvykle přes stopky plodů.

Možnosti ochrany

Harmonická výživa, pravidelné zavlažování rostlin v období sucha a opakované postřiky ohrožených porostů v 7 až 10 denních intervalech listovými hnojivy s vyšším obsahem vápníku.

Doporučené přípravky
*****
KRISTALON ZDRAVÉ RAJČE A PAPRIKA
Speciální Kristalon s obsahem 2 složek - hnojivo 300 g + vápník 200 g. Účinná prevence proti černání rajčat a hnilobě konců papriky.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.