• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Poškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazy

Poškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazyPoškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazy
Poškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazyPoškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazyPoškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazyPoškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazyPoškození ovocných dřevin pozdními jarními mrazy

Charakteristika poškození

Pozdní jarní mrazy znamenají stálou hrozbu pro pěstitele ovocných dřevin. Nejškodlivější bývají během kvetení ovocných stromů, kdy může pěstitel přijít io celou úrodu. Pokud přijdou mrazy až po odkvětu jednotlivých ovocných druhů, škody bývají sice menší, ale na listech a vyvíjejícím se ovoci vznikají nápadné příznaky, kterým pěstitelé často připisují jiný původ. Nejnápadnější jsou příznaky na listech některých odrůd jabloní ve formě puchýřů (obr. 1 ). Na spodní straně listů se pokožka oddělí od mezofylu a během dalšího růstu listů se trhá (obr. 2 ). Méně nápadné jsou drobné bělavé pľugieriky na spodní straně listů meruněk (obr. 3 ). Mrazové škody na ovoci ( zejména na jablkách ) se projevují většinou ve formě skorkovatených prstenců (obr. 4 ), zriedakvejšie i ve formě pásů (obr. 5 ). Poškození květů ovocných stromů se projevuje v zhnědne -nutí korunních plátků (obr. 6 ) a v zhnědnutí a odumření pístků.

Možnosti ochrany

Menší stromky a keře zakryjeme netkanou textilií, větší výsadby zapufal nebo postřikujeme vodou.

Doporučené přípravky
*****
Bezpečne
CONTROLPHYT Cu
Přípravek s preventivním účinkem proti houbovým, bakteriálním a virovým chorobám.
Balení:
NETKANÁ TEXTILIE BÍLÁ UV STABILIZ. 17 g/m2
Bílá netkaná textilie zajišťuje pevnost, kvalitu a UV stabilizaci. Textilie netkaná slouží jako ochrana proti mrazíkům.
Balení:
Doprava zdarma
NETKANÁ TEXTILIE HNĚDÁ UV STABILIZ. 60 g/m2
Netkaná agrotextilie hnědé barvy je výborná jako podklad pod kůru, zabraňuje růstu plevelů a nadměrnému výparu z půdy. Hmotnost 60g / m2.
Balení:
*****
Doprava zdarma
NETKANÁ TEXTILIE HNĚDO-ČERNÁ UV STABILIZ. 60 g/m2
Netkaná agrotextilie hnědo-černé barvy je díky dvoubarevnému provedení vhodná pod různé dekorační materiály jako podklad pod kůru, zabraňuje růstu plevelů a nadměrnému výparu z půdy. Hmotnost 70g / m2.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.