721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Housenky různých motýlů

Katalog chorob a škůdců » Ovocné stromy » Housenky různých motýlů
Housenky různých motýlůHousenky různých motýlů

Charakteristika škůdce

Bekyně zlatořitná (Euproctis chrysorrhoea)
Způsobuje kalamitám na různých ovocných dřevinách především na silničních stromořadích. Škůdce má za rok jednu generaci. Škůdce ničíme hlavně mechanicky odřezáváním a spalováním zimních hnízd housenek ještě před začátkem rašení ovocných stromů.

Bekyně velkohlavá (Lymantria dispar)
Je nepravidelně se vyskytujícím škůdcům různých ovocných dřevin, protože se v průběhu 3-4 let přemnoží, pak však zmizí často až na 10-20 let. Housenky jsou velmi žravé, často způsobují kalamitám na napadených stromech. Přezimuje ve stádiu vajíček.

Přástevníček americký (Hyphantria Cuneo)
Vyskytuje se pouze v nejteplejších oblastech Slovenska a ročně mívá dvě generace. Přezimuje ve stadiu kukel. První generace se roji v květnu druhá koncem července av srpnu, ta je však početnější a proto může napáchat ještě větší škody. Často způsobuje kalamitám na napadených stromech.

Autor fotky (Chris Cooper, www.flickr.com)

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Karate zeon 5 cs
47 Kč
 ks 
Postřik proti škůdcům, na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Skladom
*****
Vaztak active
1 140 Kč
 ks 
Postřikový insekticidní přípravek ve formě mikroemulze (ME) na bázi světlostabilního syntetického pyrethroid určený k hubení škodlivého hmyzu v celé škále polních i speciálních pl

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.