• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Bourovec prsténčivý

Bourovec prsténčivýBourovec prsténčivý

Charakteristika škůdce

Motýli mají přední křídla žlutavá s dvěma zřetelnými tmavšími příčkami až červenohnědá s dvěma světlými příčnými proužky. Zadní křídla bývají světlejší. Motýli měří v rozpětí křídel až 30 mm. Vajíčka jsou modrošedá, kladená na větvičky do prstenců. Housenky dosahují délky 4,5–5 cm. Na hnědočerveném podkladě mají po bocích modrý, spodem černě lemovaný pruh, pod ním žlutavý pruh a na hřbetě bílou čáru. Jsou dlouze chlupaté.

Životní cyklus

Motýli létají a samičky kladou vajíčka od konce června do konce srpna. Přezimují vajíčka. V dubnu nebo květnu se líhnou housenky. Ožírají pupeny a rašící listy. Až do června žijí ve společném, z řídkých vláken spředeném hnízdě. Pak se rozlézají po větvích. V průběhu června se kuklí v hustých, bíle poprášených zámotcích na kůře stromů nebo v různých úkrytech i mimo strom.

Škodlivost

Na větvičkách prstence modrošedých vajíček. Na jaře ožrané pupeny a rašící listy.

Chemická ochrana

Na jaře mají být přípravky aplikovány až na částečně vyvinutou listovou plochu (velikost listové čepele nejméně 1–2 cm), za ustáleného počasí při teplotách nejméně 15 °C.

Doporučené přípravky
*****
BIOBIT XL
Přípravek Biobit XL je nejedovatý, nehubí užitečný hmyz. Působí požerově proti housenkám škodlivých druhů motýlů. Housenky po požití ošetřeného místa rostliny zastavují do 20 minut žír a po 2 až 5 dnech hynou.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.