721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Bělásek ovocný

Bělásek ovocnýBělásek ovocný

Charakteristika škůdce

Je to motýl s bílými křídly s velmi výraznými černými žilkami. Hlavu, hruď a také bříško má černé. Samičky jsou o něco větší než samečci. Kladou žebrované vajíčka žluté barvy, z nichž se líhnou larvy. Jejich barva těla se během vývinu mění. V prvním instaru jsou žluté, později mají vrchní část těla červenou se štětinkami.

Motýl není specializovaným škůdcům jednoho rostlinného druhu. Z ovocných dřevin napadá švestky, jabloně, třešně, višně, meruňky, broskve i hrušky. Dokonce může škodit i na révě či ořechu. Díváte listů na podzim nebývá až tak škodlivý jako ten jarní. Tehdy jsou larvy schopné způsobit kalamitní stav. V současnosti je jeho výskyt oproti minulosti menší.

Možnosti ochrany

Podobně jako u spřádací americkém je účinnou ochranou ničení zimních hnízd po opadu listů, kdy jsou dobře viditelné. Je však možná i chemická ochrana v podobě postřiku, který je určen na píďalky podzimní.

Doporučené přípravky

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.