• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Bělásek ovocný

Bělásek ovocnýBělásek ovocný

Charakteristika škůdce

Je to motýl s bílými křídly s velmi výraznými černými žilkami. Hlavu, hruď a také bříško má černé. Samičky jsou o něco větší než samečci. Kladou žebrované vajíčka žluté barvy, z nichž se líhnou larvy. Jejich barva těla se během vývinu mění. V prvním instaru jsou žluté, později mají vrchní část těla červenou se štětinkami.

Motýl není specializovaným škůdcům jednoho rostlinného druhu. Z ovocných dřevin napadá švestky, jabloně, třešně, višně, meruňky, broskve i hrušky. Dokonce může škodit i na révě či ořechu. Díváte listů na podzim nebývá až tak škodlivý jako ten jarní. Tehdy jsou larvy schopné způsobit kalamitní stav. V současnosti je jeho výskyt oproti minulosti menší.

Možnosti ochrany

Podobně jako u spřádací americkém je účinnou ochranou ničení zimních hnízd po opadu listů, kdy jsou dobře viditelné. Je však možná i chemická ochrana v podobě postřiku, který je určen na píďalky podzimní.

Doporučené přípravky
*****
BIOBIT XL
Přípravek Biobit XL je nejedovatý, nehubí užitečný hmyz. Působí požerově proti housenkám škodlivých druhů motýlů. Housenky po požití ošetřeného místa rostliny zastavují do 20 minut žír a po 2 až 5 dnech hynou.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.