• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Septoriová skvrnitost listů chryzantém

Katalog chorob a škůdců > OKRASNÉ ROSTLINY
Septoriová skvrnitost listů chryzantémSeptoriová skvrnitost listů chryzantém

Charakteristika choroby

Septóriová skvrnitost listů (Septoria chrysanthemella) patří mezi nejčastější houbové choroby chryzantém. První příznaky v podobě tmavohnědých, převážně kulatých, ostře neomezených skvrn se objevují na nejstarších listech. Ve vlhkých podmínkách a v deštivém počasí se onemocnění rychle šíří i na mladší listy. Silně infikované listy hnědnou, usychají a předčasně opadávají. Rostliny se odspodu vyhnul, slabší rostou a květy bývají menší. Houba přezimuje na zbytcích napadených rostlin, ale i na matečných rostlinách, z nichž se odebírají řízky na další množení. Autor fotky (Susanne Wiik, www.flickr.com)

Možnosti ochrany

Pěstování rostlin v řidším sponě, zavlažování podmokem, střídání pěstebních ploch chryzantém a preventivní postřiky rostlin v 10-denních intervalech povolenými přípravky zejména za deštivého počasí. Do postřikové kapaliny můžeme přidat i smáčedlo.

Doporučené přípravky
*****
DITHANE DG NEO-TEC
DITHANE DG Neo-tec organický kontaktní postřik na list proti širokému spektru houbových chorob (např. fungicid do brambor na plíseň bramborovou atd.).
Balení:
*****
Novinka
FOLICUR
Přípravek ve formě koncentrátu na ochranu růží proti padlí, černé skvrnitosti a rzi, okrasných rostlin proti padlí a rzi a zimostrázu proti Cylindrocladium buxicola.
Balení:
FOLICUR AL
Postřikový fungicidní přípravek k přímému použití ve formě kapaliny k aplikaci bez ředění (ready for use) určený pro ochranu růží, okrasných a pokojových rostlin proti houbovým chorobám, po použití dojde k potlačení choroby a zároveň se na listech vytvoří ochranný povlak.
Balení:
Doprava zdarma
PENNCOZEB 75 WG
PENNCOZEB organický kontaktní postřik na list proti širokému spektru houbových chorob (např. fungicid do brambor na plíseň bramborovou atd.).
Balení:
*****
Novinka
POLYRAM WG
Postřikový fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí proti plísni bramborové v porostu brambor, strupovitosti u jádrovin, plísní révové v révě a rzi karafiátové na karafiátech.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.