721 / 875 550 | PO - PÁ 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Náš e-shop expeduje zásilky. Prosíme Vás o trpělivost, když budete déle čekat na doručení zboží. Děláme maximum, abychom zboží odesílali co nejdříve.

Septoriová skvrnitost listů chryzantém

Katalog chorob a škůdců » Okrasné rostliny » Septoriová skvrnitost listů chryzantém
Septoriová skvrnitost listů chryzantémSeptoriová skvrnitost listů chryzantém

Charakteristika choroby

Septóriová skvrnitost listů (Septoria chrysanthemella) patří mezi nejčastější houbové choroby chryzantém. První příznaky v podobě tmavohnědých, převážně kulatých, ostře neomezených skvrn se objevují na nejstarších listech. Ve vlhkých podmínkách a v deštivém počasí se onemocnění rychle šíří i na mladší listy. Silně infikované listy hnědnou, usychají a předčasně opadávají. Rostliny se odspodu vyhnul, slabší rostou a květy bývají menší. Houba přezimuje na zbytcích napadených rostlin, ale i na matečných rostlinách, z nichž se odebírají řízky na další množení. Autor fotky (Susanne Wiik, www.flickr.com)

Možnosti ochrany

Pěstování rostlin v řidším sponě, zavlažování podmokem, střídání pěstebních ploch chryzantém a preventivní postřiky rostlin v 10-denních intervalech povolenými přípravky zejména za deštivého počasí. Do postřikové kapaliny můžeme přidat i smáčedlo.

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Novinka
Magnicur Fungimat
187 Kč
 ks
Přípravek ve formě koncentrátu na ochranu růží proti padlí, černé skvrnitosti a rzi, okrasných rostlin proti padlí a rzi a zimostrázu proti Cylindrocladium buxicola.
Skladom
*****
Novinka
Polyram wg
39 Kč
 ks
Postřikový fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí proti plísni bramborové v porostu brambor, strupovitosti u jádrovin, plísní révové v révě a rzi karafiáto

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.