721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Rez růžová

Rez růžováRez růžová
Rez růžová

Charakteristika choroby

Rzi růžové (Phragmidium mucronatum) se daří také v deštivém počasí a podobně jako černá skvrnitost způsobuje i předčasný opad silně napadených listů. Rez růžová se na vrchní straně listů projevuje nenápadnou žlutooranžovou mozaikou. O to nápadnější jsou oranžovohnědé hromádky letních výtrusů a tmavohnědé hromádky zimních výtrusů na spodní straně listů.

Možnosti ochrany

Z výše uvedených údajů vyplývá, že za suchého a teplého počasí třeba růže chránit před padlím, za deštivého počasí zase před černou skvrnitostí listů a rzí růžovou. Proti černé skvrnitosti listů je povolen Dithane M 45, Dithane DG a Syllit 65. S preventivními postřiky začínáme v polovině května a podle potřeby je v 10 až 14-denních intervalech vícekrát zopakujeme.

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Fungimat al magnicur
250 Kč
 ks 
Postřikový fungicidní přípravek k přímému použití ve formě kapaliny k aplikaci bez ředění (ready for use) určený pro ochranu růží, okrasných a pokojových rostlin proti houbovým c
Skladom
*****
Novinka
Magnicur Fungimat
187 Kč
 ks 
Přípravek ve formě koncentrátu na ochranu růží proti padlí, černé skvrnitosti a rzi, okrasných rostlin proti padlí a rzi a zimostrázu proti Cylindrocladium buxicola.
Skladom
*****
Novinka
Multirose
133 Kč
 ks 
Kombinovaný přípravek pro ochranu růží a okrasných rostlin proti savým a žravým škůdcům a také houbovým chorobám.
Skladom
*****
Syllit 65 wp
38 Kč
 ks 
Lokálně systémový fungicid s výrazným eradikativním účinkem na strupovitost v kulturách jabloní a odlišným mechanismem působení oproti azolům, strobilurinům a dalším chem. skupinám

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.