• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Padlí na okrasných rostlinách

Katalog chorob a škůdců > OKRASNÉ ROSTLINY
Padlí na okrasných rostlináchPadlí na okrasných rostlinách
Padlí na okrasných rostlináchPadlí na okrasných rostlináchPadlí na okrasných rostlinách

Charakteristika choroby

Padlí patří mezi nejrozšířenější a nejznámější houbové choroby rostlin. Vyskytuje se na různých polních plodinách, ovocných dřevinách, vinné révě, zelenině a na různých okrasných rostlinách, např. na růžích, petúnie, sporýši (Verbena), cínie, měsíčku, flox a pod. Pro všechny padlí je typický hustý moučnatý povlak, kterým pokrývají listy a stonky napadených rostlin. Později listy usychají a rostlina tím přichází o velkou část asimilační plochy av případě okrasných rostlin samozřejmě ztrácí také svou estetickou hodnotu. Padlí se vyskytuje především na takových rostlinách, které trpí nedostatkem světla, jsou umístěny na málo vzdušných místech nebo jsou vydatně hnojené dusíkem. Jednotlivé druhy a odrůdy okrasných rostlin jsou na padlí různé citlivé.

Možnosti ochrany

Na prvním místě je prevence, spočívající ve výběru a pěstování méně citlivých druhů a odrůd okrasných rostlin a ve vytváření co nejoptimálnějších pěstitelských podmínek pro vybrané rostliny. S chemickou ochranou okrasných rostlin proti padlí začínáme po zjištění prvních příznaků onemocnění. Postřiky v 7 až 10 denních intervalech vícekrát zopakujeme. Pokud ošetřujeme rostliny s hladkými a lesklými listy, do postřikové kapaliny přidejme i smáčedlo (např. Silwett).

Doporučené přípravky
DISCUS
Discus je postřikový fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelného granulátu k ošetření jabloní proti strupovitosti jabloně a padlí jabloňovému, révy vinné proti padlí révovému.
Balení:
*****
Novinka
FLORA VITA CITRO
Přípravek obsahující citrusovou silici zvyšující odolnost a účinně působící proti houbovým chorobám, zejména padlí.
Balení:
*****
Novinka
FLORAVITA COCO
Přípravek proti houbovým chorobám, účinný při silném napadení padlím.
Balení:
*****
Novinka
FOLICUR
Přípravek ve formě koncentrátu na ochranu růží proti padlí, černé skvrnitosti a rzi, okrasných rostlin proti padlí a rzi a zimostrázu proti Cylindrocladium buxicola.
Balení:
FOLICUR AL
Postřikový fungicidní přípravek k přímému použití ve formě kapaliny k aplikaci bez ředění (ready for use) určený pro ochranu růží, okrasných a pokojových rostlin proti houbovým chorobám, po použití dojde k potlačení choroby a zároveň se na listech vytvoří ochranný povlak.
Balení:
*****
TALENT
Lokálně systémový fungicid na strupovitost jablek, padlí na jabloních, révě a jahodníku, skvrnitosti listů třešně a višně, moniliové spále višně, rzi a červené skvrnitosti na slivoních a padlím, rzem a listovým skvrnitostem na okrasných rostlinách.
Balení:
*****
THIOVIT JET
Fungicid proti houbovým chorobám polních plodin, révy, okres. rostlin a dřevin, proti erinóze a akarinóze na révě a padlí v trávnících.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.