• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Zavíječ kukuřičný

Zavíječ kukuřičnýZavíječ kukuřičný
Zavíječ kukuřičnýZavíječ kukuřičnýZavíječ kukuřičný

Charakteristika škůdce

Motýl je hnědožlutý. V rozpětí křídel měří 2,5 - 3 cm. Housenky jsou žlutohnědé. Dosahují délky až 3 cm.

Životní cyklus

Přezimují dospělé housenky ukryté v rostlinných zbytcích. Kuklí se od května do června. Dospělci létají od června do začátku září a postupně kladou vajíčka. Hromadný let obvykle nastává od poslední dekády června do počátku srpna s jedním maximem v první polovině a druhým ve druhé polovině července. Housenky žijí uvnitř stébel či lodyh živných rostlin. Dorůstají od konce srpna do října a zůstávají v diapauze až do jara. Do roka se u nás vyvine jedna generace.

Škodlivost

Ve stéblech a palicích kruhové otvory a chodby o průměru 3–4 mm. V okolí otvorů i v úžlabí listů drť. V červenci a v srpnu se lámou laty, později se lámou stébla.

Doporučené přípravky
*****
INTEGRO
Selektivní insekticid, postřik na stromy, sady a vinice proti obalečům a dalším housenkám. Vhodný do integrované ochrany sadů a vinic, nehubí ani nepoškozuje užitečný hmyz. Insekticidní postřik proti zavíječi kukuřičnému a černopásce bavlníkové.
Balení:
PYRINEX SUPREME
Insekticidní přípravek s kontaktním účinkem vůči žravým škůdcům v řepce olejné, kukuřici, slunečnici a cukrové řepě v nové ZW formulaci.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.