721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Můra bavlníková

Katalog chorob a škůdců » Kukuřice » Můra bavlníková
Můra bavlníkováMůra bavlníková

Charakteristika škůdce

Můra bavlníková je jedním z nejvýznamnějším škůdců kukuřice. V současnosti se rozšiřuje zejména kvůli globálnímu oteplování. Můra bavlníková je typický migrující motýl. Image se vyskytují v těch oblastech Evropy, kde housenky nacházejí kvetoucí rostlin. Škůdce přezimuje v jižním Středomoří, ale v létě se vyskytuje ve všech oblastech Evropy. Housenky poškozují palice kukuřice a živí se " vlasy " a zrny. Při produkci cukrové kukuřice je přítomnost larev v šúľkoch vážným problémem. Škůdci kontaminují palice fekálními výměšky. Přímá škodlivost způsobená zerem housenek je důležitá, ale mnohem větší je nepřímá škodlivost způsobena kvalitativními problémy a poškozením palic . Tento škůdce má několik generací za rok a kukuřici napadá po celou vegetační doby.

Symptomy

Špička palice, listy pokrývající palice a zrna jsou nepravidelně okousané. V blízkosti poškozených míst se nachází trus housenky. Zřídka bývají napadány i ostatní části šúľku. Housenky také způsobují díry v listech pokrývající palice.

Popis škůdce

Image jsou 1,2 až 2,0 cm dlouhé motýli, s rozpětím křídel 2,5 až 3 cm. Křídla nemají charakteristickou barvu, ale spodní křídla mají světlehnědé tečky na spodní straně. Housenky jsou různě zbarvené, mohou být zelené, hnědé, purpurové. Hlava housenek je typicky zakulacená.

Doporučené přípravky

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.