721 / 875 550 | PO - PÁ 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Můra bavlníková

Katalog chorob a škůdců » Kukuřice » Můra bavlníková
Můra bavlníkováMůra bavlníková

Charakteristika škůdce

Můra bavlníková je jedním z nejvýznamnějším škůdců kukuřice. V současnosti se rozšiřuje zejména kvůli globálnímu oteplování. Můra bavlníková je typický migrující motýl. Image se vyskytují v těch oblastech Evropy, kde housenky nacházejí kvetoucí rostlin. Škůdce přezimuje v jižním Středomoří, ale v létě se vyskytuje ve všech oblastech Evropy. Housenky poškozují palice kukuřice a živí se " vlasy " a zrny. Při produkci cukrové kukuřice je přítomnost larev v šúľkoch vážným problémem. Škůdci kontaminují palice fekálními výměšky. Přímá škodlivost způsobená zerem housenek je důležitá, ale mnohem větší je nepřímá škodlivost způsobena kvalitativními problémy a poškozením palic . Tento škůdce má několik generací za rok a kukuřici napadá po celou vegetační doby.

Symptomy

Špička palice, listy pokrývající palice a zrna jsou nepravidelně okousané. V blízkosti poškozených míst se nachází trus housenky. Zřídka bývají napadány i ostatní části šúľku. Housenky také způsobují díry v listech pokrývající palice.

Popis škůdce

Image jsou 1,2 až 2,0 cm dlouhé motýli, s rozpětím křídel 2,5 až 3 cm. Křídla nemají charakteristickou barvu, ale spodní křídla mají světlehnědé tečky na spodní straně. Housenky jsou různě zbarvené, mohou být zelené, hnědé, purpurové. Hlava housenek je typicky zakulacená.

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Integro
53 Kč
 ks
Selektivní insekticid, postřik na stromy, sady a vinice proti obalečům a dalším housenkám. Vhodný do integrované ochrany sadů a vinic, nehubí ani nepoškozuje užitečný hmyz. Insekticidn

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.