• Slovensky
  • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550

Listopas čárkovaný

Listopas čárkovanýListopas čárkovaný
Listopas čárkovaný

Charakteristika škůdce

Brouci jsou šedohnědí, 4-5 mm dlouzí. Mají podlouhlé krovky. Larvy jsou bílé, beznohé, rohlíčkovitě prohnuté, se žlutou nebo hnědou hlavou. Dosahují délky 6 mm. Autor fotky (Mick Talbot, www.flickr.com)

Životní cyklus

Brouci přezimují v půdě v porostech vytrvalých bobovitých rostlin. V dubnu vylézají. Za slunných dní ožírají listy jetelů a vojtěšky. Odtud se stěhují na jednoleté bobovité rostliny. Vajíčka kladou do půdy nebo na list. Larvy vyžírají bakteriové hlízky, do kořenů vykusují dutinky, malé kořínky ožírají celé. Od července se objevují brouci nové generace, často ve velkém množství. Stěhují se k přezimování do porostů víceletých bobovitých rostlin.

Škodlivost

Na okrajích listů vzcházejících a mladých rostlinek okrouhlé výkusy ve tvaru zoubkování.

Doporučené přípravky
*****
KARATE ZEON 5 CS
Postřik proti škůdcům, na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.