22.02.2015
Darina 4 hnojivo 21. století
Co je Darina 4?
Kapalné organominerální hnojivo Darina 4 je vyrobeno na základě přírodní organicko-minerální suroviny - jezerního sapropelu. Jezerní sapropel - je unikátní starodávná surovina pro výrobu huminových hnojiva, tvriaca se samou přírodou na dně jezer vzniklých v době ledové. V průběhu milionů let rozložené živé organismy a rostliny se usadili na dno takového jezera a vytvořili ohromné množství hloubkových zásob huminových látek a fulvokyseliny, stopových prvků a biolátek tak nezbytných pro správný a rychlý růst. Tato biologická masa, nacházející se v hloubkových vrstvách jezer se jmenuje sapropel. Nejlepšími sklady pro ochranu všech podivuhodných vlastností sapropelu jsou jezera, které nemají žádný odtok ani přítok. Nakolik je teplota na dně takového jezera celý rok prakticky neměnná, sapropel je zde uložen jako v termosce. Proto HUMINT obsažené v jezerním sapropelu jsou nejsilnější a neuvěřitelně aktivní, což dá hnojivům, vyrobeným na jejich základě nevídané vlastnosti, dovolující za několik dní vyléčit nebo ozdravit prakticky všechny druhy rostlin, "nakrmit" jejich vitamíny a fulvokyseliny a vrátit jim ty vlastnosti, kterými je příroda obdařila v momentě jejich vzniku. V průběhu celého dvacátého století vědci vyspělých zemí hledali cesty jak přinutit sapropel otevřít se světu a vydat své bohatství lidstvu. Teprve koncem dvacátého století sapropel začal pomalu, krok za krokem odhalovat svá tajemství člověku pod nátlakem nových originálních idejí a technologií zpracování. Dnes již známe sériovou výrobu hnojiv na základě jezerního sapropelu, která odkrývá pro agronoma amatéra i profesionála nové možnosti zvýšení úrody zemědělských kultur, květin, stromů a keřů.
Darina 4 hnojivo 21. století
Podle výsledků četných zkoušek profesionálních zemědělců i zahrádkáře amatéry nebo specialistů v oblasti hnojiv, DARINA 4 v letech 2001-2002 na polích iv zahradách Slovenska fakticky ukázala, že je hnojivem vhodným do ekologického pěstování. DARINA 4 umožňuje vypěstovat biologicky čisté zemědělské plodiny a přitom zároveň zajišťuje:
- Přírůstek úrody na 30 - 120% v závislosti na typu pěstované kultury, typu půdy a správnosti použití hnojiva.
- Podstatné zvýšení kvality získané úrody.
- Dlouhodobé zlepšení vlastností plodin po sklizni získané úrody a její skladování.
- Vyléčení rostlin a dřevin z mnoha nemocí způsobených houbami a jinými škůdci.
- Zrychlení růstu plodin a podstatné zkrácení periody zrání.
- Ozdravení rostlin, posílení jejich imunitního systému.
- Ochranu rostlin a dřevin před mrazy, jsou odolnější vůči krátkodobým suchům, ledovci a povodním.
- Obohacuje půdu HUMINT. Šest litrů hnojiva DARINA 4 obsahuje tolik aktivních HUMINT, kolik je v 60-jejich tunách chlévské mrvy. Přitom hnojivo neobsahuje zárodky parazitů a semena plevelů.
- Blokuje přítomné jedy v půdě, těžké kovy, radionuklidy a prakticky všechny typy chemických sloučenin škodlivých člověka proměňující je na ve vodě nerozpustné sloučeniny.
Zahrádkáři si oblíbili daří 4 pro její mnohé vlastnosti, je vhodná do ekologického pěstování, malé množství hnojiva ošetří velkou plochu porostu a aplikace je snadná. DARINA 4 získala už i mezinárodní ocenění, úspěchy zaznamenává v České republice, Rusku, Rakousku, Itálii a zájem už projevily Austrálie, Kanada, USA i Jižní Afrika. Své místo si našla tak mezi zemědělskými producenty, kde bylo dosaženo výborné výsledky při pěstování rajčat, papriky, okurek, jahod, ovocnáři mají dobré zkušenosti s pěstováním švestek, jablek, meruněk, broskví a hrušek. Pozoruhodně se vliv Darina 4 projevil na pěstování vinné révy, kde se osvědčila při namáčení sazenic révy před sadbou do půdy a také metodou postřiku na listy av stadiu kvetení, jakož i postřikem tři týdny před sklizní za účelem zvýšení cukernatosti hroznů. Velmi dobré zkušenosti mají i zahrádkáři při namáčení semen dýně, cukety, patizony, fazolí, hrachu, melounů, petržele, mrkve, ředkvičky a jiných plodin před sázením, namáčení sazenic před sázením, nebo odřezků rostlin při rozmnožování.
Autor článku
Jak stříhat révu a jak ji chránit před škůdci? | 28.02.2020 | |
Jak uchovat úrodu během zimy? | 24.11.2020 | |
Jak vybrat drtič zahradního odpadu? Poradíme vám | 09.09.2024 | |
Jak odstranit zápach ze žumpy? | 26.08.2020 |