721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Pyrinex supremePyrinex supreme

Pyrinex supreme

Insekticidní přípravek s kontaktním účinkem vůči žravým škůdcům v řepce olejné, kukuřici, slunečnici a cukrové řepě v nové ZW formulaci.

3 445 Kč
 ks

Nedostupný

Tento produkt není registrován a dostupný pro český trh. Přípravek Pyrinex supreme je na Slovensku registrován a charakterizován následovně:

Charakteristika produktu

Insekticidní přípravek s kontaktním účinkem vůči žravým škůdcům v řepce olejné, kukuřici, slunečnici a cukrové řepě v nové ZW formulaci tj směsi suspenzních tobolek (CS) a emulgovatelného koncentrátu (EW).

Účinná látka

250 g / l chlorpyrifos + 12 g / l betacyfluthrin

Výhody použití PYRINEX SUPREME

  • originální ready mix v moderní ZW formulaci
  • optimální poměr ověřeného organofosfát a pyrethroidy
  • okamžitý razantní nástup účinku se klouby s dlouhým reziduálním působením
  • nízké riziko vzniku rezistence z důvodu obsahu účinných látek z rozdílným mechanismem účinku
  • spolehlivý účinek i při nižších teplotách

Působení přípravku

Přípravek PYRINEX SUPREME je kontaktní insekticidní přípravek na bázi účinných látek chlorpyrifos a beta-cyfluthrin, určený pro kontrolu žravého hmyzu v řepce olejné, kukuřici, cukrové řepě a slunečnici. Chlorpyrifos působí prostřednictvím inhibice acetylcholin esterázy, což vede ke narušení propojení v nervovém systému, a následně ke rychlému úhynu cílového hmyzu. Chlorpyrifos je nesystematický organofosfátů insekticid a účinkuje především kontaktním způsobem, v trávicím ústrojí a v respiračním systému. Betacyfluthrin je pyretroidný insekticid v principu pyrethroidy působící blokováním přenosu nervových impulsů podél nervových vláken, čímž narušují nervový systém škůdců, což vede ke jejich úhynu. Přenosu impulsů podél nervových vláken zabraňuje tak, že naruší fungování membrány nervových vláken. Betacyfluthrin patří do 4 generace syntetických pyrethroidů, které jsou charakteristické foto stabilitou (nedegradují rychle na slunci) a minimální nestálostí což zvyšuje jejich efektivitu až po dobu 10 dnů po aplikaci. Betacyfluthrin patří do typu I pyrethroidů, které vykazují vyšší účinnost i při relativně nízké teplotě. Účinek Beta-cyfluthrinu je obvykle zřetelný již po velmi krátkém čase. Produkt je známý pro jeho rychlý, razantní účinek.

Doporučení pro aplikaci

Přípravek PYRINEX SUPREME vykazuje velmi rychlý nástup účinku. Účinné látky aplikovány postřikem se pevně navážou na kutikulu ošetřených rostlin. Přípravek aplikujte v dřívějších růstových fázích plodin v době objevení se škodlivého činitele resp. na základě oficiální signalizace. Ochranný účinek trvá nejméně 7 - 14 dní v závislosti na klimatických podmínkách a tlaku škodlivého činitele. Déšť 2 hodiny po aplikaci nemá vliv na účinnost přípravku. Je nezbytné zajistit rovnoměrnou aplikaci. Přípravek aplikujte max. 1x za sezónu. Na podporu, prodloužení účinnosti a zvýšení ochrany účinných látek přípravku proti smývá deštěm používejte v kombinaci s 0,05% AGROVITA-u.

Upozornění

Pro ochranu včel, neaplikujte produkt v době květu ošetřované plodiny nebo pokud jsou v porostu přítomny kvetoucí plevele. Bezletové období pro včely je 3 dny po aplikaci.

Dávka vody

200 - 300 l / ha

 

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku. Respektujte varovné věty a symboly. Přípravek v 5 L balení je určen pro profesionální uživatele. Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek v 5 L balení určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu je nutné předložit (zaslat) číslo Osvědčení o odborné způsobilosti ! Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.

Příbuzné produkty
Skladom
*****
Akcia
Sanium ultra AL
235 Kč
 ks 
Postřikový insekticidní přípravek k přímému použití ve formě kapaliny k aplikaci bez ředění (ready for use) určený k ochraně zeleniny, bylinek a ovocných stromů.
Na objednávku
Teppeki
4 659 Kč
 ks 
Insekticid proti mšici chmelové.
Skladom
*****
Karate zeon 5 cs
47 Kč
 ks 
Postřik proti škůdcům, na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Skladom
*****
Vaztak active
1 140 Kč
 ks 
Postřikový insekticidní přípravek ve formě mikroemulze (ME) na bázi světlostabilního syntetického pyrethroid určený k hubení škodlivého hmyzu v celé škále polních i speciálních pl
Skladom
*****
Vertimec 018 ec
123 Kč
 ks 
Postřikový insekticidní a akaricidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu určený k hubení svilušky chmelové ve chmelu, svilušek, vrtalek (Liriomyza spp.) a třásněnek včetn
Skladom
*****
Sanium stick insekticidní tyčinky
193 Kč
 ks 
Insekticidní přípravek ve formě rostlinných tyčinek určený k ochraně pokojových okrasných rostlin proti mšicím a molice až 9 týdnů.
Skladom
*****
MOSPILAN 20 SP rozprašovač
74 Kč
 ks 
Postřikový systémově působící insekticid v rozprašovači určen ý k hubení širokého spektra živočišných škůdců v ochraně rostlin, zejména působících škody sáním a požerem.
Skladom
*****
Sanium ultra
65 Kč
 ks 
Sanium ultra je insekticidní přípravek k hubení živočišných škůdců jako jsou mandelinky, mšice, vrtule, květopas, obaleč, dřepčík a další savý a žravý hmyz.
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.