721 / 875 550 | PO - PÁ 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Pyrinex supremePyrinex supreme

Pyrinex supreme

Insekticidní přípravek s kontaktním účinkem vůči žravým škůdcům v řepce olejné, kukuřici, slunečnici a cukrové řepě v nové ZW formulaci.

3 524 Kč
 ks

Nedostupný

Tento produkt není registrován a dostupný pro český trh. Přípravek Pyrinex supreme je na Slovensku registrován a charakterizován následovně:

Charakteristika produktu

Insekticidní přípravek s kontaktním účinkem vůči žravým škůdcům v řepce olejné, kukuřici, slunečnici a cukrové řepě v nové ZW formulaci tj směsi suspenzních tobolek (CS) a emulgovatelného koncentrátu (EW).

Účinná látka

250 g / l chlorpyrifos + 12 g / l betacyfluthrin

Výhody použití PYRINEX SUPREME

  • originální ready mix v moderní ZW formulaci
  • optimální poměr ověřeného organofosfát a pyrethroidy
  • okamžitý razantní nástup účinku se klouby s dlouhým reziduálním působením
  • nízké riziko vzniku rezistence z důvodu obsahu účinných látek z rozdílným mechanismem účinku
  • spolehlivý účinek i při nižších teplotách

Působení přípravku

Přípravek PYRINEX SUPREME je kontaktní insekticidní přípravek na bázi účinných látek chlorpyrifos a beta-cyfluthrin, určený pro kontrolu žravého hmyzu v řepce olejné, kukuřici, cukrové řepě a slunečnici. Chlorpyrifos působí prostřednictvím inhibice acetylcholin esterázy, což vede ke narušení propojení v nervovém systému, a následně ke rychlému úhynu cílového hmyzu. Chlorpyrifos je nesystematický organofosfátů insekticid a účinkuje především kontaktním způsobem, v trávicím ústrojí a v respiračním systému. Betacyfluthrin je pyretroidný insekticid v principu pyrethroidy působící blokováním přenosu nervových impulsů podél nervových vláken, čímž narušují nervový systém škůdců, což vede ke jejich úhynu. Přenosu impulsů podél nervových vláken zabraňuje tak, že naruší fungování membrány nervových vláken. Betacyfluthrin patří do 4 generace syntetických pyrethroidů, které jsou charakteristické foto stabilitou (nedegradují rychle na slunci) a minimální nestálostí což zvyšuje jejich efektivitu až po dobu 10 dnů po aplikaci. Betacyfluthrin patří do typu I pyrethroidů, které vykazují vyšší účinnost i při relativně nízké teplotě. Účinek Beta-cyfluthrinu je obvykle zřetelný již po velmi krátkém čase. Produkt je známý pro jeho rychlý, razantní účinek.

Doporučení pro aplikaci

Přípravek PYRINEX SUPREME vykazuje velmi rychlý nástup účinku. Účinné látky aplikovány postřikem se pevně navážou na kutikulu ošetřených rostlin. Přípravek aplikujte v dřívějších růstových fázích plodin v době objevení se škodlivého činitele resp. na základě oficiální signalizace. Ochranný účinek trvá nejméně 7 - 14 dní v závislosti na klimatických podmínkách a tlaku škodlivého činitele. Déšť 2 hodiny po aplikaci nemá vliv na účinnost přípravku. Je nezbytné zajistit rovnoměrnou aplikaci. Přípravek aplikujte max. 1x za sezónu. Na podporu, prodloužení účinnosti a zvýšení ochrany účinných látek přípravku proti smývá deštěm používejte v kombinaci s 0,05% AGROVITA-u.

Upozornění

Pro ochranu včel, neaplikujte produkt v době květu ošetřované plodiny nebo pokud jsou v porostu přítomny kvetoucí plevele. Bezletové období pro včely je 3 dny po aplikaci.

Dávka vody

200 - 300 l / ha

 

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku. Respektujte varovné věty a symboly. Přípravek v 5 L balení je určen pro profesionální uživatele. Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek v 5 L balení určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu je nutné předložit (zaslat) číslo Osvědčení o odborné způsobilosti ! Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.

Příbuzné produkty
Skladom
*****
Komplexní ochrana růží
108 Kč
 ks
Přípravek proti odolným škůdcům a houbovým chorobám s dlouhodobým efektem. Insekticidní i fungicidní systémový účinek.
Skladom u dodávateľa
Pyrinex 48 ec
3 648 Kč
 ks
Postřikový insekticidní přípravek v úpravě emulgovatelného koncentrátu k hubení škodlivého žravého a savého hmyzu hmyzu na rostlinách.
Skladom
*****
Careo ultra
81 Kč
 ks
Přípravek na ochranu rostlin účinkující proti savým a žravým škůdcům okamžitě jako kontaktní, ale i dlouhodobě systémový insekticid. Emulgovaný koncentrát se aplikuje ve vodném ro
Skladom
*****
Novinka
Nissorun 10wp
56 Kč
 ks
Přípravek proti sviluškám se širokým spektrem použití.
Skladom
*****
Careo tyčinky
161 Kč
 ks
Tyčinky na škůdce jsou kombinované insekticidní a hnojivé tyčinky proti škůdcům, které chrání pokojové i balkónové květiny před škodlivým savým a žravým hmyzem a zároveň slou
Skladom u dodávateľa
*****
Pirimor 50 wg
2 853 Kč
 ks
Pirimor 50 WG je postřikový selektivní, aficídny přípravek určený k hubení žravého hmyzu - mšic v zemědělství a lesnictví.
Na objednávku
Biscaya 240 od
10 572 Kč
 ks
Insekticidní přípravek ve formě olejové disperze proti škůdcům bramboru, hořčice, hráchu setého, kukuřice, řepky olejky, slunečnice roční a vojtěšky.
Skladom
*****
Calypso 480 sc
7 231 Kč
 ks
Insekticid ve formě suspenzního koncentrátu pro ředění vodou, postřik na stromy k ochraně proti škůdcům jabloní, třešní, višní, slivoní, zeleniny, dále k hubení škůdců jahodn
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.