• Slovensky
 • Česky
Nákup přes telefon 721 / 875 550
Novinka
FLORA VITA CITROFLORA VITA CITRO
Balení:

Skladem

FLORA VITA CITRO

*****
61
Přípravek obsahující citrusovou silici zvyšující odolnost a účinně působící proti houbovým chorobám, zejména padlí.

Charakteristika produktu

Jedná se o přípravek na bázi listového hnojiva obsahující citrusovou silici, která účinně omezuje výskyt žravých škůdců (mšice, molice, svilušky, třásněnky, štítenky, puklice a mery) a také houbových chorob, zejména padlí i při silném napadení. Určeno pro zeleninu, jádroviny, peckoviny, drobné ovoce, vinná réva a okrasné rastliny. Dusíkaté kapalné listové hnojivo ve formě koncentrátu. FLORAVITA Citro je zdrojem dusíku v rychle přijatelné amidické formě, přičemž navíc obsahuje citrusovou silicu. Zlepšuje celkovou vitalitu ošetřovaných rostlin a zároveň zvyšuje jejich odolnost a omezuje výskyt žravých škůdců (mšice, molice, svilušky, třásněnky, štítenky, puklice a mery) a také houbových chorob (zejména padlí i při silném napadení). Obsahuje také účinnou povrchově aktivní látku, která zajišťuje dobré pokrytí ošetřovaných rostlin aplikovaným postřikem, zajišťuje jeho přilnavost a rovnoměrné rozmístění přípravku na listovou plochu.

Obsah biogenních prvků

Obsah dusíku (jako N): min. 15,0 hmot. %, Resp. 160g dusíku v litru, obvykle 16,0 hmot. %, Resp. 171,7g dusíku v litru. Obsah nežádoucích těžkých kovů je nižší než stanovují limity platné v České republice.

Výhody použití

 • omezuje výskyt žravých škůdců a zvyšuje odolnost vůči nim
 • omezuje výskyt houbových chorob (zejména padlí) a zvyšuje odolnost vůči nim
 • plnohodnotný růst a vitalita rostlin
 • zvyšuje odolnost rostlin vůči stresovým podmínkám (teplo, sucho, mráz apod.)
 • nahrazuje použití minerálních olejů a syntetických adjuvantů
 • má příznivý vliv na úrodu a její kvalitu
 • zvyšuje odolnost rostlin vůči mrazu
 • aplikací se dosáhne příjemná pomerančová vůně
 • vhodné pro ekologické způsoby pěstování

Použití a dávkování

 • Dusíkaté hnojivo FLORAVITA Citro je určeno pro mimokořenovou - listovou aplikaci, přičemž při preventivní aplikaci významně zvyšuje vitalitu ošetřovaných rostlin a zároveň zvyšuje jejich odolnost a omezuje výskyt žravých škůdců (mšice, molice, svilušky, třásněnky, štítenky, puklice a mery) a také houbových chorob (zejména padlí i při silném napadení). Má vlastnosti smáčedla.
 • Zelenina (okurky, papriky, rajčata a jiné) - omezuje výskyt padlí a mšic, molic, svilušek a třásněnek.
 • Jádroviny, peckoviny - omezuje výskyt padlí, mšic, svilušek, štítničiek a MER, omezuje výskyt sadzovitosti plodů, neošetřovat během kvetení, aplikovat až po odkvětu v pravidelných intervalech 7-10 dní, poslední ošetření 14 dní před sklizní, po silném dešti je třeba postřik zopakovat
 • Drobné ovoce (rybíz, angrešt apod.) - omezuje výskyt mšic
 • Révu - omezuje výskyt padlí i při silném napadení padlím, poslední aplikace nejpozději 14 dní před sklizní, ve vinicích je třeba použít vyšší tlak postřikovače
 • Okrasné rostliny - omezuje výskyt padlí a mšic
 • Pro listovou aplikaci FLORAVITA Citro nejlépe vyhovuje mírně zataženo a bezveterné počasí, aby postřik na povrchu rostlin dlouho zasychat. Rostliny přijímají živiny nejaktivnější přes povrch listů při teplotě 20 až 21 ° C. Při teplotách nižších než + 15 ° C je již příjem živin nadzemní částí rostlin nižší. Ideální je postřik aplikovat před večerem, případně časně ráno. Při aplikaci je důležité, aby se dosáhlo důkladné a oboustranné smáčení listů ošetřovaných rostlin.
 • Obecně lze doporučit dávku 10 až 25ml do 10l na 100m2 (1 ár) v koncentraci 0,2 až 0,6%. Postřik je vhodné pravidelně opakovat, při opakované aplikaci v 7 denních intervalech se projevuje působení na savých a žravých škůdců (min. 3 aplikace), při opakované aplikaci v 7-10 denních intervalech se projevuje působení na padlí. Neaplikovat během vysokých teplot a za teplého slunečného počasí. Po velmi vydatném a silném dešti je třeba postřik zopakovat Poslední aplikace nejpozději 14 dní před sklizní.

Mísitelnost

Hnojivý přípravek FLORAVITA Citro je neomezeně mísitelné s vodou. Mísitelnost přípravku s dalšími přípravky určenými na výživu a ochranu rostlin je nutno předem odzkoušet. Nemíchat s měďnatými přípravky a rostlinnými oleji. V případě použití tank-mixu je třeba použít dolní hranici dávky obou přípravků (např. FLORAVITA Citro a sirné přípravky). Postřiky nepřipravovat do zásoby!

Příbuzné produkty
*****
Novinka
FLORAVITA COCO
Přípravek proti houbovým chorobám, účinný při silném napadení padlím.
Balení:
KOUZLO PŘÍRODY SKLENÍK PROTEKT koncentrát
Přírodní produkt z bylin pro zvýšení obranyschopnosti rostlin pěstovaných ve skleníku v době výskytu svilušky chmelové.
Balení:
*****
AQ 10
Biologický fungicid s preventivním a kurativním účinkem určený k ochraně révy proti padlí.
Balení:
KOUZLO PŘÍRODY BALKONOVÉ ROSTLINY
Přírodní přípravek - extrakt z bylin, který využívá všechny známé bylinné účinky. Podporuje růst a bohaté kvetení balkónových rostlin. Udržuje vitalitu, zdraví a omezuje stres balkónových rostlin (sucho, vysoké teploty apod.).
Balení:
*****
Bezpečne
BIOTON
Prostředek s fyzikálním účinkem proti padlím na rajčatech, tykvovité zelenině, angreštech, rybízu, révě, růžích a jiných rostlinách.
Balení:
*****
Bezpečne
ALGINURE
Biologický pomocný prostředek ALGINURE pro posílení odolnosti rostlin proti plísním. Prostředek působí jak preventivně, tak kurativně.
Balení:
*****
Bezpečne
TRIFENDER
Biologický přípravek na ochranu rostlin proti půdním houbám a houbovým chorobám.
Balení:
*****
Bezpečne
PREV-B2
Kapalné foliární hnojivo s obsahem bóru.Omezuje výskyt savých a žravých škůdců (mšic, molic, svilušek, třásněnek a další).
Balení:
LEVNÉ POSTŘIKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@levnepostriky.cz | tel.: +420 721 / 875 550
Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
Katalog chorob a škůdců
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.