721 / 875 550 | PO - PÁ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Milí zákazníci, průměrná doba dodání je nyní 2 až 3 pracovní dny. Doporučujeme nákup v předstihu. Děkujeme za pochopení.

Obaleč na révě vinnej

Katalog chorob a škůdců » Réva vinná » Obaleč na révě vinnej
Obaleč na révě vinnejObaleč na révě vinnej
Obaleč na révě vinnej

Charakteristika škůdce

Na révě mohou škodit tři druhy obalečů. Dva druhy z nich - obaleč mramorovaný ( Lobesia botrana ) a obaleč pásový ( Eupoecilia ambiguella ) - poškozují květenství, třapiny a později bobule révy, proto v místech jejich pravidelného výskytu bývá nutné révu proti nim chemicky ošetřovat. Oba druhy přezimují ve stadiu kukel. Z nich se od konce dubna líhnou motýli, které se hromadně rojí v průběhu května . Po oplodnění začnou samičky klást vajíčka. Vylíhlé housenky poškozují květenství révy a spřádají ho vlákny. Zde se také kuklí a v červenci se líhnou motýli druhé generace obou druhů. Housenky této generace poškozují vyvíjející se bobule, které často podléhají hnilobě .

Možnosti ochrany

Postřik proti první generaci obou druhů obalečů bývá aktuální v nejteplejších oblastech Česka v poslední dekádě května, proti druhé v polovině července. Přípravky se aplikují podle signalizace v době hromadného líhnutí housenek s výjimkou Nomoltu , který použijeme již v době kladení vajíček .

Doporučené přípravky

Skladom
*****
Calypso 480 sc
7 556 Kč
 ks 
Insekticid ve formě suspenzního koncentrátu pro ředění vodou, postřik na stromy k ochraně proti škůdcům jabloní, třešní, višní, slivoní, zeleniny, dále k hubení škůdců jahodn
Skladom
*****
Karate zeon 5 cs
47 Kč
 ks 
Postřik proti škůdcům, na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Skladom
*****
Spintor
71 Kč
 ks 
Je postřik proti škůdcům s účinnou látkou spinosad ve formě suzpenzního koncentrátu pro ředění vodou určený k ochraně proti škůdcům brambor, révy vinné, jabloní, květáku, hláv
Skladom
*****
Vaztak active
1 140 Kč
 ks 
Postřikový insekticidní přípravek ve formě mikroemulze (ME) na bázi světlostabilního syntetického pyrethroid určený k hubení škodlivého hmyzu v celé škále polních i speciálních pl

Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.