721 / 875 550 | PO - PÁ 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu

Obaleč na révě vinnej

Obaleč na révě vinnejObaleč na révě vinnej
Obaleč na révě vinnej

Charakteristika škůdce

Na révě mohou škodit tři druhy obalečů. Dva druhy z nich - obaleč mramorovaný ( Lobesia botrana ) a obaleč pásový ( Eupoecilia ambiguella ) - poškozují květenství, třapiny a později bobule révy, proto v místech jejich pravidelného výskytu bývá nutné révu proti nim chemicky ošetřovat. Oba druhy přezimují ve stadiu kukel. Z nich se od konce dubna líhnou motýli, které se hromadně rojí v průběhu května . Po oplodnění začnou samičky klást vajíčka. Vylíhlé housenky poškozují květenství révy a spřádají ho vlákny. Zde se také kuklí a v červenci se líhnou motýli druhé generace obou druhů. Housenky této generace poškozují vyvíjející se bobule, které často podléhají hnilobě .

Možnosti ochrany

Postřik proti první generaci obou druhů obalečů bývá aktuální v nejteplejších oblastech Česka v poslední dekádě května, proti druhé v polovině července. Přípravky se aplikují podle signalizace v době hromadného líhnutí housenek s výjimkou Nomoltu , který použijeme již v době kladení vajíček .

Doporučené přípravky
Skladom u dodávateľa
*****
CALYPSO 480 SC
7 070 Kč
 ks
Insekticid ve formě suspenzního koncentrátu pro ředění vodou, postřik na stromy k ochraně proti škůdcům jabloní, třešní, višní, slivoní, zeleniny, dále k hubení škůdců jahodn
Skladom
*****
DURSBAN 480 EC
77 Kč
 ks
Postřikový přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu k hubení škodlivého hmyzu aplikacemi do půdy nebo na list.
Skladom
*****
Doprava zdarma
FURY 10 EW
1 856 Kč
 ks
Postřikový insekticid FURY 10 EW je postřik proti škůdcům ve formě emulze typu olej - voda k ochraně rostlin proti škůdcům a hmyzu v zemědělství a lesnictví (škůdci jehličnanů).
Skladom
*****
INTEGRO
53 Kč
 ks
Selektivní insekticid, postřik na stromy, sady a vinice proti obalečům a dalším housenkám. Vhodný do integrované ochrany sadů a vinic, nehubí ani nepoškozuje užitečný hmyz. Insekticidn
Skladom
*****
KARATE ZEON 5 CS
47 Kč
 ks
Postřik proti škůdcům, na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Skladom u dodávateľa
*****
NURELLE D
5 963 Kč
 ks
Postřik proti škůdcům ve formě emulgovatelného koncentrátu určený pro postřik savých a žravých škůdců v bramborách,řepce, hrachu, obilovinách, cukrovce a máku.
Skladom u dodávateľa
PYRINEX 48 EC
3 302 Kč
 ks
Postřikový insekticidní přípravek v úpravě emulgovatelného koncentrátu k hubení škodlivého žravého a savého hmyzu hmyzu na rostlinách.
Skladom
*****
SPINTOR
68 Kč
 ks
Je postřik proti škůdcům s účinnou látkou spinosad ve formě suzpenzního koncentrátu pro ředění vodou určený k ochraně proti škůdcům brambor, révy vinné, jabloní, květáku, hláv
Skladom
*****
VAZTAK ACTIVE
1 140 Kč
 ks
Postřikový insekticidní přípravek ve formě mikroemulze (ME) na bázi světlostabilního syntetického pyrethroid určený k hubení škodlivého hmyzu v celé škále polních i speciálních pl
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.