721 / 875 550 | PO - PÁ 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0 Kč

Menu
Aq 10Aq 10
*****

Aq 10

Biologický fungicid s preventivním a kurativním účinkem určený k ochraně révy proti padlí.

49,06 Kč
 ks

Nedostupný

Charakteristika produktu

Biologický fungicid s preventivním a kurativním účinkem určený k ochraně révy proti padlí.

Účinný mikroorganismus: 5,0 x 109 spór hyperparazitickej houby Ampelomyces quisqualis (izolát M-10) / gram přípravku AQ 10.

Výhody použití

 • přípravek obsahuje izolát houby, přirozeně se vyskytující ve volné přírodě a vinicích
 • není geneticky modifikovaná
 • povolen do Ekologického zemědělství a integrované produkce
 • unikátní mechanismus účinku
 • redukuje riziko vzniku rezistentních kmenů padlí vůči konvenčním chemickým fungicidem
 • účinný i při nižších teplotách (12 ° C)
 • parazituje hyfy, konídiofóry a kleistotéciá
 • může parazitovat přezimující kleistotéciá a tak redukovat infekční tlak v následujícím roce
 • preventivní účinek
 • vysoký účinek 90 - 95% srovnatelný s konvenčními chemickými řešeními
 • použití přípravku v závěru vegetace snižuje riziko reziduí chemických přípravků

Působení přípravku

Přípravek AQ 10 je biologický fungicid s preventivním a kurativním účinkem. Hyperparazitická houba Ampelomyces quisqualis, je specifickým antagonistou vůči padlí révy (Uncinula Necator) z čeledi Erysiphaceae. Ampelomyces quisqualisje geneticky nemodifikovaná, přirozeně se vyskytující houba parazitující uvnitř mycelia padlí révy. Po navlhčení (re-hydrataci) spór přípravku AQ 10 tyto klíčí, pronikají dovnitř mycelia padlí révy a parazitují ho.

Popis mísitelnosti

Přípravek AQ 10 se může míchat spolu s insekticidy, kompatibilními fungicidy, s hnojivy (kromě hnojiv s vysokým pH) multifunkční pomocnou látkou AGROVITAL a pomocnými látkami na bázi parafinového oleje. Seznam kompatibilních a nekompatibilních fungicidů je v příloze (příloha karty přípravku). Nekompatibilní fungicidy aplikujte 5 dní před a 5 dní po aplikaci AQ 10.

Příprava postřikové kapaliny

Odvážené množství přípravku AQ 10 vsypte do 100 ml nádoby s vodou, těsně uzavřete a zamíchejte. Během 15 - 30 minut několikrát důkladně zamíchejte do vytvoření jemné disperze. Tím dojde k důkladnému rozpuštění a aktivaci vitálních spór Ampelomyces quisqualis. Následně za stálého míchání vlijeme do postřikovače naplněné do poloviny vodou a za stálého míchání doplňte nádrž na požadovaný objem. Pro zlepšení podmínek pro klíčení spór doporučujeme použití 30 - 50 ml / 100m2 pomocné látky AGROVITAL. Ideální je použít směs bezprostředně po namíchání. Namíchaný přípravek AQ 10 nenechávejte stát déle než 12 hodin -životnosť spór Ampelomyces quisqualis se tím snižuje.

Doporučení pro aplikaci

 • Dávka vody: 10 l / 100m2
 • Dávku 0,35 g / 100m2 aplikujte při nižším infekčním tlaku, případně v počátečních fázích růstu révy, do období kvetení révy a při kratších intervalech mezi ošetřeními.
 • Dávku 0,5 g / 100m2 aplikujte při silném infekčním tlaku padlí révy a v době intenzivního vegetativního růstu révy.
 • AQ 10 používejte minimálně ve dvou po sobě následujících aplikacích v intervalu 7-10 dnů. Tyto aplikace zajistí vytvoření dostatečné populace hyperparazitickej houby Ampelomyces quisqualis na rostlinných pletivech, pro zajištění dlouhodobého a velmi efektivního účinku proti padlí révy.
 • AQ 10 se může aplikovat na révu několik krát, od růstové fáze rašení, až po sklizeň, max. však 12 aplikací za sezónu. AQ 10 aplikujte od začátku infekčního tlaku padlí révy na hroznech a listech. Aplikaci přípravku AQ 10 provádějte v časných ranních hodinách nebo pozdě večer, když je vzdušná vlhkost a ovlhčení listů nejvyšší. Tyto podmínky zajistí maximální klíčení spór AQ 10 na ošetřovaném porostu. Pro zlepšení podmínek pro klíčení spór použijte 30 ml / 100m2 pomocné látky AGROVITAL.

 

Rozsah použití a dávkování přípravku v zahradnictví

 • réva / Padlí révy / 0,35 - 0,5 g do 10L vody na 100m2 / Čekací lhůta ve dnech: bez omezení / Poznámky: aplikace na navlhčený list

 

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku. Respektujte varovné věty a symboly. Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.

Příbuzné produkty
Skladom
*****
Bezpečne
Bioton
106 Kč
 ks
Prostředek s fyzikálním účinkem proti padlím na rajčatech, tykvovité zelenině, angreštech, rybízu, révě, růžích a jiných rostlinách.
Skladom
*****
Novinka
Flora vita citro
60 Kč
 ks
Přípravek obsahující citrusovou silici zvyšující odolnost a účinně působící proti houbovým chorobám, zejména padlí.
Skladom
*****
Bezpečne
Hf mycol
193 Kč
 ks
Biologický přípravek, směs rostlinných výtažků a rostlinných olejů fenyklu, které zvyšují vnitřní odolnost rostlin proti padlí a plísni šedé.
Skladom
*****
Folicit
96 Kč
 ks
Přírodní produkt s obsahem účinných látek jako je sojový lecitin a slunečnicový olej, které aktivují fyziologické funkce rostlin a tím stimulují produkci phytoalexínov.
Skladom
*****
Novinka
Floravita coco
54 Kč
 ks
Přípravek proti houbovým chorobám, účinný při silném napadení padlím.
Skladom
*****
Novinka
Floravita sio
64 Kč
 ks
Přípravek obsahující křemík a fenyklový olej proti houbovým chorobám.
Skladom
*****
Bezpečne
Alginure
761 Kč
 ks
Biologický pomocný prostředek ALGINURE pro posílení odolnosti rostlin proti plísním. Prostředek působí jak preventivně, tak kurativně.
Skladom
*****
Bezpečne
Softguard
130 Kč
 ks
Aktivátor imunity rostlin, aktivuje a posiluje imunitní systém rostlin, ochrana před plísňovými, bakteriálními a virovými chorobami.
Tento eshop používá ke zkvalitnění služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.